اوپو X2021؛ کانسپ یک گوشی رول شونده‌ی عجیب

اوپو همواره با طراحی‌های متفاوت خود در زمینه‌‎ی گوشی‌های هوشمند، این حوزه را دستخوش تغییر کرده است. در سال ۲۰۱۳ شاهد معرفی گوشی Oppo N1 بودیم که که از دوربین چرخان بهره می‌برد. در سال ۲۰۱۸ هم این کمپانی با گوشی اوپو Find X و استفاده از دوربین سلفی پاپ آپ، توانست ترفندی مناسب برای خلاصی از شر ناچ بالای نمایشگر ایجاد کند. حالا هم این کمپانی با ارائه‌ی طرح مفهومی خود، ویدئویی از گوشی اوپو X2021 منتشر کرده است که می‌تواند در دسته‌ی گوشی‌های رول شونده جای بگیرد.

به گزارش نبض فناوری ، مهم‌ترین ویژگی این گوشی، ثابت نبودن اندازه‌ی نمایشگر است، درواقع اندازه نمایشگر اوپو X2021 می‌تواند بین ۶.۷ تا ۷.۴ تنظیم شود که این ویژگی برای توسعه دهندگان امکانات زیاد و جدیدی را فراهم می‌کند. به عنوان نمونه اوپو تصویری را به اشتراک گذاشته است که با کیلیک روی لینک یک ویدئو، نمایشگر با توجه به نسبت ابعاد آن، به صورت خودکار تنظیم می‌شود.

تنظیم خودکار اندازه‌ی نمایشگر با توجه به نسبت ابعاد ویدئو.jpg
تنظیم خودکار اندازه‌ی نمایشگر با توجه به نسبت ابعاد ویدئو در اوپو X2021 –

در حالت عادی این گوشی از یک نمایشگر ۶.۷ اینچی از نوع OLED با ضخامت ۰.۱ میلی متر بهره می‌برد اما در خصوص جنس لایه‌ی خارجی هنوز اطلاعاتی دقیقی در دست نیست، با این حال به نظر می‌رسد که این لایه از جنس نوعی پلاستیک باشد.

به لطف موتور رول شونده‌ی زیر نمایشگر، کوچکترین چین و خمیدگی در نمایشگر دیده نمی‌شود، مشکلی که اغلب گوشی‌های تاشونده و رول شونده در پی رفع آن هستند. به عبارتی در اوپو X2021 نمایشگر به صورت یکنواخت از دو سمت جمع می‌شود.

این گوشی همچنین از یک قاب دینامیکی بهره می‌برد که شامل یک قاب ثابت و یک قاب متحرک است که روی آن سوار شده است.

اگرچه این گوشی به شدت جالب توجه است اما برنامه‌ای برای عرضه‌ی واقعی آن چیده نشده است. درواقع قرار نیست هیچوقت این تلفن به صورت کنونی وارد بازار شود اما آغاز راهی خواهد بود برای ارائه‌ی گوشی‌هایی از این دست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا