بدترین پسوردهای سال ۲۰۲۰- اگر رمز عبور مشابهی دارید همین حالا آن را تغییر دهید!

این هفته NordPass لیستی از ۲۰۰ رمز عبور رایج در سال ۲۰۲۰ را منتشر کرده است و اگر شما تصورتان اینست که در سال جاری تکنولوژی باعث شده تا در زمینه انتخاب رمز عبور پیشرفت داشته باشیم، حدستان کاملاً اشتباه است. بدترین پسوردهای سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که تکنیک بیشتر کاربران اینترنت در انتخاب رمز عبور همان راه‌های ساده گذشته بوده و آنها به ندرت برای انتخاب یک رمز عبور مستحکم به خود زحمت می‌دهند.

به گزارش نبض فناوری ، به عنوان مثال رمز عبور “۱۲۳۴۵۶” که به عنوان بدترین انتخاب شده است در سال ۲۰۲۰ توسط ۲,۵۴۳,۲۸۵ کاربر مورد استفاده قرار گرفته. زمان دسترسی به این رمز کمتر از یک ثانیه بوده است. در مقایسه با ۱۲۳۴ که سال گذشته پراستفاده‌ترین رمز عبور بوده، به نظر می‌رسد کاربران تنبل اینترنت کمی پیشرفت کرده‌اند.

بدترین پسوردهای سال ۲۰۲۰

در ادامه می‌تواند ۲۵ مورد از بدترین رمزهای عبور سال ۲۰۲۰ را مشاهده بفرمایید:

 1. ۱۲۳۴۵۶
 2. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
 3. picture1
 4. password
 5. ۱۲۳۴۵۶۷۸
 6. ۱۱۱۱۱۱
 7. ۱۲۳۱۲۳
 8. ۱۲۳۴۵
 9. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰
 10. senha
 11. ۱۲۳۴۵۶۷
 12. qwerty
 13. abc123
 14. Million2
 15. ۰۰۰۰۰۰
 16. ۱۲۳۴
 17. iloveyou
 18. aaron431
 19. password1
 20. qqww1122
 21. ۱۲۳
 22. omgpop
 23. ۱۲۳۳۲۱
 24. ۶۵۴۳۲۱
 25. qwertyuiop

جالب است بدانید که کلماتی مانند picture1 که در جایگاه سومین رمز عبور ضعیف قرار گرفته، برای اولین بار به این لیست ورود کرده است. رمزی که ۳۷۱,۶۱۲ کاربر از آن استفاده کرده‌اند و زمان لازم برای نفوذ به آن چیزی در حدود ۳ ساعت است. در این میان شاهد حضور رمز عبورهای جدید و رایج دیگری مانند senha، Million2، aaron431، qqww1122 و omgpop نیز بودیم. این نشان می‌دهد که خلاقیت اندک کاربران برای انتخاب رمز عبور جدید نه تنها چندان کارساز نبوده، بلکه به ذهن کاربران بسیار دیگری نیز رسیده است.

باوجود قرار گرفتن qwerty در رتبه ۱۲، این رمز عبور در مقایسه با سال گذشته ۱۰ پله سقوط داشته است. رمزهای ۱۲۳۴ و iloveyou هم دیگر مانند گذشته رمزهای محبوبی برای کاربران نیستند و به ترتیب هرکدام ۱۵ و ۱۴ رتبه سقوط کرده‌اند.

بدترین رمز عبورهای جهان

آیا شما هم برای حساب‌های خود چنین رمزهای عبور ضعیفی انتخاب می‌کنید؟ش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا