کد خبر: ۱۷۲۴۰
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۰
برخی از افراد هستند که می خواهند فایل های صوتی را به متن تبدیل کنند و مجبورند ساعت ها صدای ضبط شده را تایپ کنند اما راه حل های جایگزینی برای این کار وجود دارد که در گزارش زیر مشاهده خواهید کرد.

تبدیل فایل صوتی به متن نوشتاری

به گزارش «نبض فناوری»، عربیک پست اعلام کرد؛ بسیاری از محققان، پزشکان، وکلا، دانشجویان و خبرنگاران باید فایل‌های صوتی ضبط شده را به متن مکتوب تبدیل کنند. برخی از آن‌ها به نوشتن کلمه به کلمه صوت متوسل می‌شوند و این کار ساعت‌ها از وقت آن‌ها را می‌گیرد. در اینجا فناوری به کمک افراد آمده تا در وقت صرفه جویی کنند. راه حل‌هایی هوشمندانه برای تبدیل فایل صوتی به متن وجود دارد.

 

در ادامه راه‌های تبدیل فایل صوتی به متن نوشتاری را می‌خوانید:

تایپ صوتی در Word یا Google Docs

اگر از Microsoft Word، Google Docs یا برنامه کامل پردازش کلمه دیگری استفاده می‌کنید، می‌توانید از ویژگی تایپ صوتی آن‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید.

تبدیل فایل صوتی به متن نوشتاری

تبدیل ضبط‌های صوتی به متن نوشتاری از طریق Google Docs

فقط باید فایل‌های صوتی را که می‌خواهید به متن تبدیل کنید یا در دستگاهی که روی آن‌ها ذخیره می‌کنید یا در همان رایانه‌ای که Word یا Google Docs روی آن است، آماده کرده و تایپ صوتی را فعال کنید.

در Google Docs، به ابزار‌ها -> تایپ صوتی بروید، در Word شما باید مکالمه گفتاری آنلاین / مکالمه را در macOS یا Windows ۱۰ روشن کنید، سپس میانبر را فشار دهید صفحه کلید تنظیم شده برای روشن کردن دیکته (Win + H روشن ویندوز ۱۰، دو بار در Mac دستور دهید).

هنگامی که دیکته یا واج را تنظیم کردید، آن را اجرا کنید، Word یا Google Docs را باز کرده، سپس فایل صوتی را در میکروفون رایانه خود پخش و صبر کنید تا کلمات تایپ شوند.

ابزار‌ها و وب سایت‌های تبدیل فایل‌های صوتی به متن نوشتاری

برنامه Bear File Converter: اگر می‌خواهید فایل صوتی را برای یادداشت‌های کوتاه به متن تبدیل کنید، Bear File Converter گزینه مناسبی است. این سرویس اطمینان می‌دهد که می‌تواند حتی به صدا‌های پر سر و صدا گوش دهد، با این حال بهتر است فایل صوتی را به قالب MP۳ تبدیل کنید، زیرا برنامه بیش از سه دقیقه از طریق اینترنت ضبط نمی‌کند.

تبدیل فایل صوتی به متن نوشتاری

برنامه InqScribe: اگرچه این برنامه صوتی را به طور مستقیم به متن تبدیل نمی‌کند، اما InqScribe ابزاری دیجیتالی با کاربرد آسان است که ورود دستی را تا حد ممکن آسان می‌کند. Express Scribe، سیستم رونویسی جهانی Start-Stop، Dragon Naturally Speaking، ۳۶۰ Converter و Sobolsoft تقریباً به همان روش کار می‌کنند.

برنامه‌های موبایل

همچنین شما می‌توانید از برنامه‌های گفتار به متن در تلفن خود استفاده کنید. Speechnotes، برنامه‌ای که برای کاربران اندروید در دسترس است، رایگان است و نتایج دقیقی دارد، اما فقط می‌توانید به صورت جداگانه یادداشت برداری کنید.

گفتنی است که بیشتر این سرویس‌ها بهتر از ضبط‌های صوتی انگلیسی کار می‌کنند.

منبع/ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها