فناوری ارتباطات
نبض فناوری گزارش می دهد؛

طرح صیانت از حقوق کاربران آمریکایی چگونه است؟/ دست اندازهای اجرای قوانین چیست

طرح سیانت از حقوق کاربران این روزها در ایران سر و صدای زیادی به پا کرده حال برآن شدیم تا ببینیم در آمریکا این طرح به چه صورت است.
هشدار مرکز افتا؛

کشف یک سوءاستفاده جدید از سیستم عامل ویندوز

مرکز افتا با هشدار درباره کشف یک سوءاستفاده جدید از ویندوز، اعلام کرد: فعال بودن تأیید اصالت‌سنجی NTLM و غیر فعال بودن برخی محافظت‌ها، ویندوز را در برابر مهاجمان سایبری آسیب‌پذیر کرده است.
وزیر ارتباطات اعلام کرد

ارتقای ۱۶ پله ای رتبه‌ ایران در حوزه امنیت سایبری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در حوزه امنیت ۱۶ رتبه در سال اخیر ارتقا جایگاه داشتیم، گفت: اگر اخباری گهگاه منتشر می‌شود از مشکلاتی که در حوزه امنیت وجود دارد، به این دلیل است که ما از ۷ خدمت الکترونیکی به ۱۰۲۳ خدمت رسیدیم و طبیعی است وقتی که این خدمات توسعه پیدا می‌کند، مساله امنیت آن هم تبدیل به چالش جدیدی می‌شود.
در گفتگو با نبض فناوری بررسی شد؛

نقدی بر قانون حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی

دکتری علوم سیاسی، فوق لیسانس روابط بین الملل گفت: طرح پیش نویس قانون حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی به جای اینکه حاصل کار کارشناسی شده باشد بیشتر به نظر می‌آید که حاصل مکنونات چند نماینده است که علم درستی حتی از پایه‌ترین اصول کامیپیوتر و شبکه‌های مجازی و اینترنت نداشته اند.

توانگر: طرح ساماندهی فضای مجازی هیچ فوریتی ندارد

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه طرح ساماندهی فضای مجازی هیچ فوریتی ندارد، خواستار مخالفت نمایندگان با این طرح شد.
یادداشت

دولت جدید باید در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال گلوگاه‌ها و تنگنا‌ها را شناسایی کند

وزارت ارتباطات باید میزان پیشرفت دیجیتالی‌شدن در ابعاد گوناگون کسب‌وکار‌های حوزه فناوری و نواوری و همین طور و لایه‌های مختلف مانند اپراتور‌های ثابت و سیار و... و همچنین گلوگاه‌ها و تنگنا‌های ایجادشده در اثر عدم بهره‌برداری صحیح از فناوری‌های دیجیتال را در این ابعاد ارزیابی کند؛ و بابت آن راه حل بیابد.
در گفتگو با نبض فناوری مطرح شد؛

جیب بر های سایبری، مخالفان طرح صیانت از حقوق مردم در فضای مجازی

پژوهشگر فضای مجازی و رسانه، گفت: قانون حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی به هیچ وجه محدود سازی ایجاد نمی‌کند بلکه تکلیف خیلی از مواردی که در کشور رها شده را مشخص می‌کند و به طور حتم این قانون دست دلالان پهنای باند اینترنت را خواهد بست.
در دیدار با سفیر ایران در کنیا؛

راهکارهای صادرات ICT ایران به کنیا بررسی شد

رئیس و دبیر اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران در راستای بررسی راهکارهای رسیدن به اهداف صادراتی حوزه ICT در کنیا با سفیر ایران در این کشور دیدار کردند.
در گفتگو با نبض فناوری مطرح شد؛

محدودیت فضای مجازی و اینترنت مانعی بزرگ برای بازی‌سازان/ آینده صنعت بازی‌سازی در هاله‌ای از ابهام

مسئول استودیوی بازی‌سازی بلک کیوب گیمز(مکعب مشکی)، گفت: هم اکنون درگیر خبری از مجلس شورای اسلامی هستیم که لایه فیلترینگ و محدودیت فضای اینترنت است که این موضوع بسیار بسیار فضای جامعه را تحت تاثیر قرار داده است. متاسفانه شفاف سازی در این زمینه از سوی مجلس صورت نگرفته و تا به امروز نیز بهبودی در این حوزه صورت نگرفته است.

بررسی لغو رجیستری ۳۴۰۰ گوشی‌/ برخی مدعی‌ شدند

طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران طی مذاکرات صورت گرفته مقرر شد تا جریان لغو رحیستری ‌و غیرفعال شدن بیش از ۳۰۰۰ گوشی موبایل که در سال گذشته و بعد از انجام تشریفات رجیستری متخلف شناخته شده بود، بار دیگر مورد بررسی قرار گیرد تا حقی از کسی تضییع نشده باشد.

۳۵۲ هزار سیم‌کارت به دلیل مزاحمت پیامکی قطع شد

وزارت ارتباطات ۳۵۲ هزار و ۹۷۵ خط شخصی را به دلیل مزاحمت پیامکی قطع کرده است.
در گفتگو با نبض فناوری مطرح شد؛

یک بام و دوهوای مجلس درباره فضای مجازی/فیلترینگ پلتفرم‌های خارجی منجر به رشد پلتفرم‌های داخلی نمی‌شود

عضوهیات مدیره اتحادیه کسب وکار های اینترنتی، گفت: اگر بخواهیم بدون توجه به زیرساخت ها اقداماتی را انجام دهیم، به طور حتم نتیجه خوبی را کسب نخواهیم کرد؛ چرا که محدود کردن پلتفرم هایی که مردم از آن به نوعی برای کسب درآمد استفاده می‌کنند بی شک ضربه ای بزرگ به این کسب وکارها وارد خواهد کرد.
سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی ابلاغ شد

تفکیک محتوا و خدمات فضای مجازی ویژه رده‌های سنی

به موجب سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، کلیه سکوها و ارائه‌دهندگان محتوا و خدمات فضای مجازی در مدت یکسال، باید نسبت به صیانت از داده‌ها، رده‌بندی و تفکیک محتوا و خدمات ویژه هر رده سنی از خدمات عمومی اقدام کنند.
رییس سازمان فضایی ایران اعلام کرد

۳۰ میلیارد دلار خسارت ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران و منطقه

رییس سازمان فضایی ایران گفت: در گزارشی آمده بود که هم ایران و هم منطقه طی ۱۸ ماه گذشته بیش از ۳۰ میلیارد دلار خسارت ناشی از مخاطرات طبیعی داشته اند.
وزارت ارتباطات منتشر کرد؛

شاخص توسعه ICT در ۱۹ استان کمتر از میانگین کشور

وزارت ارتباطات با انتشار وضعیت کشور در خصوص شاخص توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات (IDI ) اعلام کرد که وضعیت ۱۹ استان کمتر از میانگین کشور است.
سالگرد اولین ماموریت کاوش ماه ناسا ماموریت "آپولو ۱۵" ۵۰ ساله شد
با فناوری هوش مصنوعی؛ ماشین‌ها چگونه می‌بینند
نیازمندیها
اپل
اپل