فناوری ارتباطات

چگونه از طریق تلگرام کسب درآمد داشته باشیم؟

کسب درآمد از تلگرام در شرایط فعلی که میلیون‌ها کاربر شب و روز خود را با آن سپری می‌کنند امری در دسترس و بسیار محتمل است. لازم نیست متخصص فناوری اطلاعات یا نرم افزار یا صاحب فلان برند باشید. تنها چیزی که نیاز دارید نصب اپلیکیشن تلگرام ، انتخاب یک نام مناسب برای کانال و البته صرف وقت است که این موضوع بسیار مهم است.
برای تحقق شعار سال با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»:

فراخوان حمایت از تولید گوشی و تبلت ایرانی تمدید شد

فراخوان اجرای «طرح جامع حمایت از توسعه زیست بوم همراه، توسعه بازار و فناوری تولید گوشی های هوشمند داخلی» تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شد.

از کجا بفهیم که در واتس اپ بلاک شده‌ایم؟!

چندین روش برای فهمیدن و دنبال کردن بلاک شدن در واتس اپ وجود دارد؛ چرا که فهمیدن بلاک شدن در واتس اپ می‌تواند به شما کمک کند تا اگر به اشتباه بلاک شده‌اید آن را با طرف مقابل در میان بگذارید.

چگونه وب‌سایت خود را رفع فیلتر کنیم؟

برای رفع فیلتر وب‌سایت‌ها، باید به پورتال خدمات الکترونیکی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مراجعه و درخواست رفع فیلتر از آن سایت را ارایه کنید.

نانوماده‌ای که می‌تواند به‌عنوان روانساز در ماموریت‌های مریخ استفاده شود

پژوهشگران یک تیم تحقیقات بین‌المللی در حال کار روی نانوساختاری هستند که به‌صورت دوبعدی بوده و خاصیت روانسازی بسیار جالبی دارد. این ماده می‌تواند در شرایط سخت نظیر ماموریت‌های فضایی به کار گرفته شود.
با راه اندازی سامانه «چاپار»؛

پیامک دستگاههای اجرایی براساس کدملی افراد ارسال می شود

مدیرکل دفتر پایش و نظارت بر پیاده‌سازی دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات گفت: با راه‌اندازی «سامانه چاپار»، امکان ارسال پیامک دستگاه های اجرایی به موبایل افراد براساس کدملی فراهم شد.
پژوهشگاه فضای مجازی بررسی کرد؛

۹ موضوع برتر اخلاقی در هوش مصنوعی چیست

گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی با بررسی اینکه کدام مسائل ذهن متخصصان هوش مصنوعی را بیشتر درگیر می کند، به تشریح ۹ موضوع برتر اخلاقی در پدیده هوش مصنوعی پرداخت.
در گفت‌وگو با نبض فناوری مطرح شد؛

عضویت ۱۵۰ استودیو بازی سازی در ساختار حمایتی همگرا/ فعالیت ۳۰۰ تیم و استودیو بازی سازی در کشور

معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، گفت: حدود ۱۵۰ شرکت امسال متقاضی عضویت در ساختار حمایتی همگرا شدند. سال گذشته ۵۰ استودیوی بازی سازی از طریق ساختار همگرا نیز مورد حمایت قرار گرفتند.

مشترکان اینترنت ثابت از ۱۰ میلیون عبور کردند

مشترکان خانگی و تجاری ارتباطات پهن‌باند ثابت تا پایان سال ۱۳۹۹، بیش از ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار عدد بوده که از فناوری‌های اینترنت پرسرعت، شامل ADSL، VDSL ، FTTX و TD-LTE با سرعت‌های متفاوت بهره می‌برند.
در گفت‌وگو با نبض فناوری مطرح شد؛

نگاه ویژه هیات دولت به کلاب هاوس/اپراتورهای داخلی قربانی پلتفرم خارجی شدند

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی، با بیان اینکه جریمه میلیاردی اپراتورها نشان از ابراز ارادت فوق‌العاده به سکو‌های برون مرزی است، گفت: ای کاش هیات دولت و وزارت ارتباطات در حمایت از زیرساخت‌ها و سکو‌های داخلی که به هر دلیلی در مسیر رشدشان اختلال ایجاد می‌شد، این سخت‌گیری‌ها و حمایت‌ها را انجام می‌داد.

رهایش هدفمند و اثربخشی بالا دو مزیت نانوداروی ضد سرطان ایرانی

کاهش عوارض نانو داروی ضد سرطان یکی از شرکت‌های دانش بنیان موجب شده تا بیماران از مصرف آن رضایت کافی داشته باشند؛ چرا که این دارو رهایش هدفمند دارد؛ از این رو علاوه بر کاهش عوارض، اثربخشی زیادی در از بین بردن سلول‌های سرطانی دارد.
در پویش«بازینو» محقق شد؛

بیش از ۵۰۰ هزار نصب برای ۲۵ بازی ایرانی

معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، با بیان اینکه پویش «بازینو» با رویکرد حمایت از بازی‌های موبایلی ایرانی و کمک به جذب کاربر همزمان با شروع سال ۱۴۰۰، انجام شد، گفت: در این پویش ۶۸ تیم یا شرکت ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۲۵ تیم استودیو بازی‌ساز انتخاب شدند.
در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

نظام جامع تنظیم مقررات فضای مجازی کشور تدوین شد

پروژه اصول، الزامات و چارچوب نظام جامع تنظیم مقررات فضای مجازی کشور با هدف دستیابی به چارچوبی جامع و هماهنگ برای یافتن راه حل‌ها و ساماندهی به مقوله تنظیم مقررات فضای مجازی انجام شد.
با بهره گیری از هوش مصنوعی؛

سامانه پیش‌بینی زمانی و مکانی میزان شیوع کرونا راه اندازی شد

سامانه پیش‌بینی زمانی و مکانی میزان شیوع کرونا با بهره گیری از هوش مصنوعی در استان تهران راه اندازی شد.
در راستای کاهش هزینه پژوهش در کشور؛

300 میلیارد ریال یارانه به خدمات آزمایشگاهی اختصاص یافت

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری بیش از 300 میلیارد ریال یارانه خدمات آزمایشگاهی به اعضای باشگاه مشتریان ارائه کرد.
با برپایی نمایشگاه مجازی محقق می‌شود برگزاری دیجی کالای حوزه هوافضا در کشور
در بوت کمپ پرورش سفیران نوآفرینی آموزشی محقق می‌شود: آموزش با طعم نوآوری
نیازمندیها
اپل
اپل