استارتاپ
توسط یک شرکت دانش بنیان؛

ماده‌ اولیه داروی مکمل باروری تولید شد

محققان یک شرکت دانش بنیان ماده اولیه مکمل های باروری را به تولید رساندند.
در گفتگو با نبض فناوری مطرح شد؛

ورود دانش بنیان‌ها به چرخه تولید، فرصت طلایی را برای خودروسازان ایجاد کرد

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی کشور، گفت: حضور دانش بنیان ها در صنعت خودروسازی یک فرصت بسیار طلایی بود و باعث شد که با تولید قطعات های تک تحریم‌ها را دور بزنیم.

آیا دانش‌بنیان‌ها زیر چتر قوانین حمایتی قرار می‌گیرند؟

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: باید قوانینی در کشور تدوین شود تا حمایت بهتر از شرکت های دانش بنیان صورت گیرد؛ چرا که شرکت‌های فناور در عرصه تولید تنها بوده است تا جاییکه که وقتی محصول تا مرحله یک قدمی رسیدن به بازارهای داخلی و خارجی و کسب درآمد می رسد، مورد حمایت قرار نمی گیرد.
در گفتگو با نبض فناوری مطرح شد؛

حرکت لاک پشتی دانش‌بنیان‌ها در صادرات محصولات به دلیل نبود حمایت مسئولان

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان شاخص صنعت پارس، گفت: برای اینکه صادرات محصولات دانش‌بنیان در کشور رونق بگیرد، نیاز به حمایت اساسی در بخش‌های طراحی و ساخت و تولید است. اگر حمایت نباشد با سرمایه گذاری خود شرکت به طور حتم مسیر روبه رشد دانش بنیان‌ها کند و لاک پشتی خواهد بود.
در مرکز ذخایر ژنتیکی صورت گرفت؛

توسعه کلکسیون رده سلولی فیبروبلاستی بز «مرخز» توسط محققان کشور

محققان بانک سلولهای انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در راستای توسعه کلکسیون رده سلولی فیبروبلاستی بز مرخز اقدام به جداسازی، کشت و تکثیر سلولهای فیبروبلاست بزمرخز کردند.

پرداخت حدود ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان

طی شش ماهه امسال به ۸۵۷ شرکت دانش بنیان معادل ۱۹۸.۹ هزار میلیارد ریال پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰۲.۶ درصد افزایش داشته است.

همکاری بنیاد شهید و معاونت علمی برای تامین نیازهای ۵۰ میلیون دلاری از دانش بنیان‌ها

رییس بنیاد شهید با اشاره به نیاز ۵۰ میلیون دلاری این نهاد برای خرید تجهیزات گفت: با همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بسیاری از تجهیزات در کشور دسترس پذیر شده است که ما با تنظیم نیازمندی‌های خود اقدام به خرید از شرکت‌های دانش بنیان خواهیم کرد.
در گفتگو با نبض فناوری مطرح شد؛

اجرای ۱۰۸ پروژه در صنعت خودروسازی و قطعه سازی توسط دانش‌بنیان‌ها

دبیر انجمن قطعه‌سازان، با بیان اینکه این انجمن به عنوان ترجمان گفتگو بین شرکت‌های دانش بنیان و خودرو ساز‌ها کمک می‌کند تا قرارداد‌ها و قیمت‌ها با شرایط معقول و مناسب انجام شود، گفت: در مجموع ۱۰۸ پروژه توسط شرکت‌های دانش بنیان در صنعت خودروسازی و قطعه سازی در حال انجام است.
در گفتگو با نبض فناوری؛

انحصار تولید داروی ضد اسهال دام شکسته شد/ پیش بینی صرفه جویی ۹۰۰ هزار یورویی در سال

مدیر عامل شرکت زیست درمان ماهان، گفت: مکمل ضد اسهال دام بر پایه پروبیوتیک و پری بیوتیک در انحصار کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی(آلمان، ایتالیا، اسپانیا) بوده و حداکثر از سه جزء نوآورانه در این محصولات استفاده می شود.
با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

پاویون شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه جیتکس 2021 دبی برپا شد

پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در بخش فیوچر استارز (Future Stars) نمایشگاه جیتکس 2021 دبی از امروز یکشنبه 25 مهرماه سال جاری با حضور 20 شرکت دانش بنیان و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در کشور امارات برپا شد.

جزئیات ارائه خدمات سه گانه صادراتی به شرکت‌های دانش بنیان

مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی زمینه همکاری میان ایران و ازبکستان را در حوزه‌های سلامت، مواد پیشرفته، گیاهان دارویی و کشاورزی و صنعت ساختمان دانست و گفت: از سوی صندوق نوآور خدمات و تسهیلاتی برای صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی به سایر کشورها در نظر گرفته شده است.
برای مقابله با خشکسالی ؛

فناوران مشکل احداث سدهای زیرزمینی را رفع می کنند

فناوران کشور برای مقابله با خشکسالی راهکاری فناورانه ارائه دادند تا یکی از مشکلات مهم در احداث سدهای زیرزمینی را رفع کنند.

اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون با دستگاه ایران‌ساخت

یک شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت و پزشکی، دستگاه انگشتی برای اندازه گیری اکسیژن خود را به تولید رساند.
در گفتگو با نبض فناوری مطرح شد؛

تولید دستگاه کمک تنفسی سی پپ و بای پپ در کشور/ ایران ششمین کشور دارنده این فناوری

مدیرعامل شرکت پاسارگاد طب ایرسا، گفت: کشور‌های آلمان، فرانسه، آمریکا، استرالیا و چین دارای فناوری ساخت این دستگاه هستند و اکنون ایران ششمین کشور صاحب این فناوری است و تولید این دستگاه در کشور باعث کاهش قیمت تا ۶۰ درصد و همچنین کاهش ارزبری می‌شود.
در گفتگو با نبض فناوری مطرح شد؛

تولید محصولات آنزیمی و بیوتکنولوژی در کشور/ حمایت از ۲۵ استارتاپ در قالب این شتابدهنده

مدیر عامل شتابدهنده زیست فناوری بن دا، گفت: این شتابدهنده به عنوان نخستین شرکت دارای گواهی دانش‌بنیان در تولید محصولات آنزیمی در ایران است؛ به طوری که به مجهزترین آزمایشگاه کنترل کیفی محصولات آنزیمی و بیولوژیک مطابق با استاندارد‌ها است.
نیازمندیها
اپل
اپل