استارتاپ
در گفتگو با نبض فناوری؛

تب سنج هوشمند به منظور پایش مستمر دمای بدن تولید شد

مدیرعامل استارتاپ فیورگجت، از طراحی و تولید گجت تب سنج دیجیتال و هوشمند به منظور پایش مستمر دمای بدن برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: همچنین اعلام روز تخمک گذاری و زمان قاعدگی و باند تشنج را از دیگر مزایای این نرم افزار است.
در گفتگو با نبض فناوری؛

دستیار هوشمند مدیریت استرس CALMEرونمایی می‌شود

مدیرعامل شرکت نوروچلنچ از رونمایی سه محصول دستیار هوشمند مدیریت استرس CALME، گجت هوشمند مدیریت فرد با کار برد در حوزه‌های نورومارکتینگ، منابع انسانی و سلامت محیط کار و روانشناسی در طرح نونمایی خبر داد.

حرف عجیب مدیرعامل شرکت دخانیاتی آمریکایی چه بود

مدیرعامل شرکت دخانیاتی اینترنشنال اعلام کرده که فروش سیگار باید ممنوع باشد و این شرکت فروش مارلبرو را در انگلیس در طی یک دهه متوقف خواهد کرد.
در گفتگو با نبض فناوری؛

عدم تخصص در بدنه دولتی ضربه جبران ناپذیری به اقتصاد دانش‌بنیان‌ها وارد کرد

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان سامانه ساز دلفین آپادانا، گفت: مهم ترین موانع پیش روی اقتصاد دانش بنیان عدم آگاهی بخش دولتی نسبت به اقتصاد دانش بنیان است؛ این عدم آگاهی طیف گسترده‌ای را در برمی گیرد که بعضی از دستگاه های دولتی به دلیل اشراف کامل به این حوزه کمک می کنند؛ ولی برخی نیز از آشنایی کافی برخوردار نیستند، بنابراین مشکلی که به عنوان مانع ایجاد شده دلیل آن عدم آگاهی بخش دولتی از اقتصاد دانش بنیان است.
در گفتگو با نبض فناوری،

انواع سنسورهای حیاتی در صنعت با دانش بومی تولید شد/ تامین۴۰ درصد نیاز بازار داخلی

مدیرعامل شرکت فنی مهندسی کنترل توان نوین پویا، با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰ درصد نیاز بازار داخل را تامین می‌کنیم، گفت: بیشتر سنسور‌های تولیدی این شرکت برای اولین بار در کشور با دانش فنی و توان داخلی تولید شده است.
در گفتگو با نبض فناوری؛

انیمیشن‌سازهای ایرانی نیاز به حمایت دارند/مسئولان درک درستی از سرمایه‌گذاری در این صنعت ندارند

مدیرگروه شتابدهنده آبانا، انیمیشن‌سازهای ایرانی نیاز به حمایت دارند، گفت: انیمیشن‌سازی می‌تواند اشتغال‌زایی بسیار زیادی به همراه داشته باشد. ما برای اینکه بتوانیم به بازارهای خارجی ورود پیدا کنیم باید تولیداتمان را بیش از پیش افزایش دهیم.
در گفتگو با نبض فناوری؛

۳ محصول فناورانه در حوزه علوم شناختی نونمایی می‌شود/ تقویت بازاریابی شرکت‌های دانش‌بنیان اولویت اصلی پارک فناوری پردیس

مدیرعامل شرکت مشاوره فناورانه ایران، گفت: در رویداد نونمایی ۳ محصول در حوزه علوم شناختی؛ گجت هوشمند مدیریت فردی با کار برد در حوز‌های نورومارکتینگ، منابع انسانی، سلامت محیط کار و روانشناسی، فیورگجت با کاربرد در پایش پیوسته، تحلیل و اشتراک دمای بدن و دستگاه الکتروانسفالوگراف و الکترومایوگراف جهت ثبت و نمایش فعالیت مغز، عصب و عضله رونمایی خواهد شد.

فعالان استارت آپی صنایع نرم و خلاق تسهیلات می‌گیرند

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق از ارائه انواع خدمات مالی به شرکت‌ها و استارت آپ‌های خلاق از تابستان سال جاری با نظارت و راهبری ستاد فناوری‌های نرم و خلاق خبر داد.
انحصار شرکت‌های اروپایی شکست

آفات گلخانه‌ای با محصولات زیستی ایران‌ساخت کنترل شد

دانش فنی پرورش و تولید تجاری عوامل زیستی کنترل آفات گلخانه‌ای بومی‌سازی شد و در اختیار کشاورزان و گلخانه‌داران قرار گرفت.

چگونه عکس یادگاری خود را ماندگارتر کنیم؟/ سه سوته عکستان را تحویل بگیرید

مدیر بازاریابی استارتاپ عکسوت، گفت: این استارتاپ خدمات مختلف چاپ عکس را در قالب اپلیکیشن فراهم کرده است که از جمله خدمات اپلیکیشن عکسوت می‌توان به چاپ عکس، چاپ پولاروید، چاپ تخته شاسی، قاب عکس، ماگ، آلبوم عکس، کتاب عکس، تقویم، دکوراتیو و چاپ عکس بر روی تیشرت اشاره کرد.

فرصت‌های صادراتی رنگ‌های آنتی‌باکتریال ایرانی در اروپا

شرکت نانو ابتکار صنعت کیمیا، توسعه‌دهنده رنگ آکریلیک آنتی‌باکتریال جهت مصارف ساختمانی، با راه‌اندازی خط تولید جدید، ظرفیت تولید محصولات خود را افزایش داده که در این مسیر به فرصت‌های صادراتی نیز توجه دارد. این شرکت متعهد به فروش ماهانه صدتن از این رنگ‌های نانویی به یک شکل آلمانی است.
در گفتگو با نبض فناوری مطرح شد؛

تولید ۳۰ محصول استراتژیک صنعت نفت با فناوری نوین بومی/ صادرات تجهیزات به عمان و امارات

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پترو پژوهش اهورا، گفت: در حوزه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی تاکنون حدود ۳۰ نوع محصول را تولید کردیم و آن‌ها را به تمام مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی ارسال کردیم که مهم‌ترین دستاورد شرکت در سال گذشته در حوزه بین‌المللی بحث صادرات محصولات تولیدی به عمان و امارات بود.

محصولات مکان‌محور کاربردی‌تر شد؛ شناسایی ۱۰۰ شرکت فعال

محصولات تولیدی صنعت ژئوماتیک در کشور با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری کاربردی‌تر و نوآورانه‌تر می‌شود.
در گفتگو با نبض فناوری؛

کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی به منظور افزایش اشتغال‌پذیری و تاب‌آوری روانی زنان و جوانان برگزار می‌شود/ هدف ۵ استان محروم کشور

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، از برگزاری "طرح آموزش مهارت‌های زندگی به منظور افزایش اشتغال پذیری و تاب آوری روانی زنان و جوانان" خبر داد و گفت: در این دوره‌ها علاوه بر ۱۰ مهارت زندگی سعی براین است که مهارت‌های کسب وکار را آموزش دهیم.

بستر لازم برای نوآوری و حضور در بازارهای جهانی فراهم شود

اقتصاد یک کشور وقتی شکوفا می شود که بستر لازم برای نوآوری و حضور در بازارهای رقابتی جهانی فراهم شود، حرکت به سوی نوآوری و ایجاد تغییر در ترکیب محصولات و خدمات در قلمرو فعالیت‌های یک کسب و کار دانش بنیان قرار دارد این کسب و کارها در تبیین و مدل سازی فرایندهای تولید، تحقیق و توسعه، انتقال دانش و نشر و اشاعه نوآوری در کشور نقش مهمی ایفاء می کنند.
سالگرد اولین ماموریت کاوش ماه ناسا ماموریت "آپولو ۱۵" ۵۰ ساله شد
با فناوری هوش مصنوعی؛ ماشین‌ها چگونه می‌بینند
نیازمندیها
اپل
اپل