کد خبر: ۱۱۶۲۵
|
۰۳ دی ۱۳۹۹ | ۰۳:۱۵
امروزه بخش قابل توجهی از مردم از فشار خون بالا رنج می‌برند. فشار خون بالا یک بیماری مزمن است که ارتباط مستقیمی با بیماری‌های قلبی و عروقی دارد. این بیماری زمانی روی می‌دهد که رگ‌ها شروع به تنگ شدن می‌کنند و فشار خون به دیواره رگ‌ها افزایش می‌یابد. به همین جهت قلب مجبور است برای پمپاژ خون فشار بیشتری را تحمل کند. در صورت عدم درمان فشار خون بالا، این امر می‌تواند منجر به بیماری‌هایی مانند سکته قلبی، مشکلات در رگ‌های کرونری (رگ‌های خون رسان به قلب) و نیز سکته مغزی شود.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ با این حال، خبر خوشحال کننده این است که می‌توانید با مصرف برخی گیاهان از خطر افزایش فشار خون بالا جلوگیری کنید. مهمترین گیاهانی که می‌توانند باعث کاهش فشار خون شوند شامل موارد ذیل است:

۱- سیر

سیر حاوی ۳۳ ترکیب مختلف سولفور است که خواص ضدالتهابی، ضدباکتریایی، و آنتی اکسیدانی دارد. آلیسین موجود در سیر می‌تواند به میزان قابل توجهی فشار خون را کاهش دهد.

۲- چای سبز

اپیگالوکاتچین موجود در چای سبز یکی از آنتی اکسیدان‌های بسیار قوی است که خواص ضدالتهابی دارد. تحقیقات متعدد بر روی چای سبز نشان داده است این نوشیدنی گیاهی می‌تواند باعث کاهش فشار خون سیستولی و دیاستولی شود.

۳- دارچین

از جنبه فنی اگر بخواهیم به مسئله نگاه کنیم دارچین در خانواده ادویه‌ها دسته بندی می‌شود، اما این گیاه را همانند چای سبز می‌توانید به صورت دم کرده مصرف کنید. انسولین موجود در دارچین باعث کاهش فشار خون می‌شود.

۴- مریم گلی

مریم گلی را به عنوان ادویه به سس گوجه، املت، ماهی و پاستا اضافه می‌کنند. به دلیل خواص آنتی اکسیدانی این گیاه، مریم گلی می‌تواند باعث کاهش فشار خون شود.

۵- چای ترش

چای ترش را با گل‌های بزرگ و قرمزش می‌شناسند. این گل‌ها را پس از چیدن و خشک کردن می‌توان برای تهیه چای مورد استفاده قرار داد. به دلیل سطح بالای آنتی اکسیدان‌های موجود در چای ترش و خواص ضدالتهابی آن، این نوشیدنی می‌تواند باعث کاهش فشار خون شود.۶- زالزالک

این گیاه که از خانواده رز است، به صورت گسترده به عنوان یک داروی گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از برگ، میوه‌ها و گل این گیاه به عنوان دارو برای درمان برخی بیماری‌ها استفاده می‌شود. می‌توانید از این گیاه برای کاهش فشار خون بالا، سطح کلسترول بالا و کنترل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی استفاده کنید.

در کنار مصرف این گیاهان، می‌توانید با کاهش مصرف نمک خوراکی و نیز افزایش تحرک و ورزش مداوم به میزان قابل توجهی از فشار خون بالا جلوگیری کنید.

ارسال نظرات
واتس آپ موقتاً عقب‌نشینی کرد: اشتراک داده‌ها با فیسبوک به تعویق افتاد
محصول جدید مایکروسافت سادگی را هدف قرار داده است؛ نشت اطلاعات در مورد ویندوز10 ایکس
در دوران قبل و بعد از ریاست جمهوری آمریکا؛ سود مالی شرکت های وابسته به ترامپ چقدر بوده است؟
رشد 500 درصدی کاربران تلگرام در 72 ساعت! ثبت بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال
درهنگام بحث های رودر رو استفاده شد؛ فناوری طیف سنجی مادون قرمز برای ثبت آنی فعالیت مغز
با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و زیرساخت؛ توسعه نخستین سکوهای ابری توزیع‌شده در کشور آغاز شد
نیازمندیها