کد خبر: ۱۱۸۱۸
|
۰۲ دی ۱۳۹۹ | ۰۲:۳۰
انویدیا به دنبال افزایش حضورش در بازار است و همین مسئله هم باعث شده تا برای دومین بار شاهد قراردادی بین این شرکت و سامسونگ، برای تولید چیپ‌های مورد نیاز برای آخرین کارت گرافیک‌های گیمینگ این شرکت باشیم.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ درواقع سامسونگ در 17 دسامبر اعلام کرده است که این کمپانی برای تولید تراشه مورد نیاز برای GPUهای نسل بعدی انویدیا، یعنی کارت گرافیک‌های Ampere GeForce سری RTX30 با تکنولوژی پردازشی 8 نانومتری، قرارداد بسته است.

اگرچه میزان ارزش این قرارداد هنوز مشخص نیست اما به نظر می‌رسد که ارزش آن صدها میلیارد دلار باشد. ضمناً سامسونگ در نظر دارد تا این تراشه‌های گیمینگ را در کارخانه‌ی Hwaseong به تولید برساند.

تحلیل‌گران بر این عقیده هستند که قرار داد سامسونگ و انویدیا از این جهت اهمیت دارد که در حال حاضر انویدیا با مشکل تامین تراشه‌های 8 نانومتری مواجه است که این قرارداد می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند.

انویدیا هم به صورت رسمی اشاره کرده است که با توجه به فناوری‌های سامسونگ و سرعت آن برای تحویل سریع تراشه‌ها، سامسونگ را نسبت به TSMC ترجیح می‌دهد. بنا به گفته‌های انویدیا، کارت گرافیک RTX3080 حدود 699 دلار قیمت گذاری خواهد شد، درست همان قیمتی که برای مدل قبلی این کارت گرافیک تعیین شده بود. با این حال به دلیل سرعت پردازشی بالای آن، بدون شک تقاضا برای آن بیشتر خواهد بود.
ارسال نظرات
معرفی بزرگان فناوری اطلاعات؛ با پدر زبان برنامه نویسی جاوا آشنا شوید
با حمایت صندوق نواوری و شکوفایی؛ بهره‌برداری از خط توليد ملی ايمپلنت دندانی
گشایش بزرگ‌ترین مرکز نوآوری صنعت قطعه‌سازی خودرو با حضور ستاری؛ قطعه‌سازی خودرو صاحب مرکز نوآوری شد/بستری برای تحول خودرو با قطعات ایران‌ساخت
نیازمندیها