کد خبر: ۱۲۰۰۳
|
۰۴ دی ۱۳۹۹ | ۰۴:۰۳


رئیس انستیتو پاستور از تولید مشترک واکسن ایرانی با یکی از کشور‌ها و رونمایی از آن در بهمن ماه خبر داد.


به گزارش «نبض‌فناوری»؛ ه نقل از فارس، علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران در بخش خبری شبکه یک سیما با اشاره به اقدامات انجام شده برای تامین واکسن مورد نیاز به کرونا برای کشور، اظهار داشت: ما اجازه تزریق واکسن را فقط به واکسن‌های که تولید داخل یا تولید مشترک باشند می‌دهیم.


وی ادامه داد: اولین واکسن ما وارد آزمایش بالینی شده و یکی از واکسن‌های مشترک ما نیز فاز سوم را انجام داده است و به عنوان یک تولید ایرانی آن را عرضه خواهیم کرد.

رئیس انستیتو پاستور افزود: این واکسن مشترک با یکی از کشور‌ها مرحله بالینی خود را به خوبی گذرانده و فاز یک آن به خوبی جواب داده است؛ ضمن اینکه فاز دوم آن را در آن کشور انجام می‌شود.

بیگلری اضافه کرد: در بهمن ماه نیز فاز سوم را انجام داده و به عنوان یک تولید ایرانی آن را عرضه می‌کنیم.

وی با اشاره به اقدمات ایران برای تامین واکسن کرونا، یادآور شد: از طریق سازمان جهانی بهداشت و خرید همزمان از شرکت‌های معتبر و همچنین تولید داخلی در خصوص تامین واکسن اقداماتی انجام شده است.

رئیس انستیتو پاستور در پاسخ به این پرسش که «برای مقابله با ویروس انگلیسی کرونا چه تدابیری در نظر گرفته شده است»، گفت با توجه به جهش ویروس این موضوع دغدغه و نگرانی‌های ایجاد کرده کرده است.

بیگلری متذکر شد: هنوز مشخص نشده که آیا واکسن‌هایی که تا به حال ساخته شده در برابر این ویروس کارایی خود را از دست داده است.

ارسال نظرات
توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد؛ پیش بینی حرکت بعدی یک جسم قبل از وقوع آن
توسط تسلا منتشر شد؛ تولید جذاب باتری+فیلم
محققان آمریکایی خبر دادند؛ تحول در باتری خودروهای الکتریکی
پروژه بلواسکای؛ پروتکل غیرمتمرکز توییتر که شبکه‌های اجتماعی را متحول می‌کند Bluesky چیست؟
با ایده جالب نیسان دفترکارخود را در هرجایی به پا کنید کار در خانه را فراموش کنید!+فیلم
نیازمندیها