کد خبر: ۱۲۰۵۴
|
۰۴ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۲فیس بوک اعلام کرد از سال ۲۰۲۱ به کاربرانش اجازه خواهد داد کلیدهای امنیتی فیزیکی را به عنوان راهی برای احراز هویتشان برای ورود به اپلیکیشن موبایلی این شبکه اجتماعی تعریف کنند.


به گزارش «نبض‌فناوری»؛ فیس بوک اخیرا گزینه ای را عرضه کرده که مستلزم یک کلید امنیتی سخت افزاری برای اتصال به رایانه رومیزی پیش از هر بار ورود به این پلتفرم شبکه اجتماعی است.


این شرکت اعلام کرد کاربران می توانند کلید سخت افزاری را از فروشندگان خریداری کرده و در نزد فیس بوک به ثبت برسانند.


بزرگترین شبکه اجتماعی جهان اعلام کرد قصد دارد از سال آینده برنامه امنیتی "فیس بوک پروتکت" برای اکانتهای شخصیتهای برجسته شامل نامزدهای انتخابات را توسعه دهد و انواع حسابهای جهانی فیس بوک را تحت پوشش این برنامه قرار دهد.


عرضه سرویس امنیتی جدید پس از هک شبکه اجتماعی توییتر در ژوییه روی داد که در جریان آن کنترل حسابهای بسیاری از افراد معروف شامل جو بایدن، رییس جمهور منتخب آمریکا و الون ماسک، مدیرعامل تسلا به دست هکرها افتاد.


برنامه "فیس بوک پروتکت" که در حال حاضر در آمریکا موجود است، به سیاستمداران، سازمانهای دولتی و افراد کمپینهای انتخاباتی اجازه می دهد تمهیدات امنیتی بیشتری مانند احراز هویت دو مرحله ای و کنترل فوری تهدیدهای هک احتمالی را به اکانتهای فیس بوک خود اضافه کنند.


بر اساس گزارش رویترز، فیس بوک اعلام کرده که بزودی کاربرانی مانند خبرنگاران و فعالان حقوق بشر که در ریسک بالاتر هدف قرار گرفتن توسط هکرهای پیشرفته هستند از این امکانات امنیتی برخوردار خواهند شد.منبع: ایسناارسال نظرات
معاون وزیر ارتباطات در سفر به استان یزد خبر داد: رشد جهانی ایران در حوزه اقتصاد دیجیتال طی سه سال گذشته
مدیرعامل یک شرکت استارتاپی در گفت‌وگو با نبض فناوری؛ تولید ۴ محصول کاربردی با استفاده از هوش مصنوعی/ زیر ساخت‌های قانونی اصلاح شود
مدیرعامل بانک کارآفرین : قرض الحسنه به بانک کارآفرین می آید
وعده معاون علمی و فناوری چی بود! آیا ستاری به وعده‌های خود عمل کرد؟
نیازمندیها