کد خبر: ۱۲۱۴۰
|
۰۵ دی ۱۳۹۹ | ۰۵:۳۹
 به دلیل تحریم‌های وضع شده از سوی آمریکا بر علیه شرکت هوآوی و انتشار شایعه‌ای مبنی بر احتمال جاسوسی این شرکت از کشور‌هایی که در آن خدمات رسانی می‌کند، بسیاری از کشور‌های اروپایی اعلام کردند که هوآوی امکان ادامه فعالیت در کشور آن‌ها را ندارد و باید هر چه سریع‌تر تجهیزات خود که شامل شبکه 5G می‌شود را جمع آوری کند. اخیرا کشور ایتالیا نیز اعلام کرده است که قصد دارد خدمات شرکت هوآوی را محدود کند، اما این موضوع به معنای ممنوعیت کامل خدمات هوآوی در این کشور نخواهد شد.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ بر اساس اعلام برخی از منابع ایتالیا در ابتدا اعلام کرده بود که قصد دارد قرارداد مربوط به تجهیز زیرساخت‌های خود را بین دو شرکت هواوی و اریکسون تقسیم کند، اما پس از مدتی اعلام شد که شرکت نوکیا که تا پیش از بخش عمده‌ای از زیر ساخت‌های ایتالیا را تامین کرده است، از این قرارداد جا مانده است، به همین دلیل ایتالیا اعلام کرد که در قرارداد خود بازنگری کرده است و شرکت نوکیا نیز به عنوان عضوی جدید در تیم تجهیز ایتالیا فعالیت خواهد داشت.

هوآوی

کاهش سهام هوآوی در تامین زیر ساخت‌ 5G ایتالیا به زیر ۲۰ درصد


اما نباید فراموش کرد که بخش عمده‌ای از تجهیزات مورد استفاده برای شبکه 5G در ایتالیا به شرکت اریکسون مربوط می‌شود و درصد مشارکت دو شرکت نوکیا و هوآوی به حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد برای هر شرکت خواهد بود، اما ظاهرا هنوز هم ایتالیا بر این باور است که درصد مشارکت هوآوی در این پروژه زیاد است و هنوز برای کاهش این موضوع امکان فکر کردن وجود دارد.

تمامی این محدودیت‌ها به دلیل تحریم‌های اخیر اعمال شده از سوی دولت آمریکا بر علیه هوآوی و چین بوده و همین که ایتالیا حضور هوآوی در گروه شرکت‌های تامین کننده خدمات زیر ساختی این کشور را محدود نکرده است، برای هوآوی جای شکر دارد.
برچسب ها: 5G هوآوی
ارسال نظرات
در دوران قبل و بعد از ریاست جمهوری آمریکا؛ سود مالی شرکت های وابسته به ترامپ چقدر بوده است؟
رشد 500 درصدی کاربران تلگرام در 72 ساعت! ثبت بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال
درهنگام بحث های رودر رو استفاده شد؛ فناوری طیف سنجی مادون قرمز برای ثبت آنی فعالیت مغز
با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و زیرساخت؛ توسعه نخستین سکوهای ابری توزیع‌شده در کشور آغاز شد
یک مقام مسوول انجمن واردکنندگان تلفن همراه: رجیستر کردن تبلت، هزینه اضافه‌ای برای مصرف‌کننده ندارد
این فناوری پیشرفته معضل آب مناطق محروم را حل می‌کند بومی‌سازی یک دستگاه تحریمی توسط محققان ایرانی
نیازمندیها