کد خبر: ۱۲۲۴۵
|
۰۵ دی ۱۳۹۹ | ۲۰:۳۳
طبق بیانیه یک سناتور آمریکایی بیش از دهها ایمیل وزارت خزانه داری آمریکا هک شده اند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در حمله سایبری چند روز قبل به ۵۰ سازمان دولتی آمریکایی و بیش از دهها ایمیل در وزارت خزانه داری آمریکا هک شدند.

ران وایدن سناتور آمریکایی در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد کارمندان کمیته اقتصادی سنا گزارشی مهم درباره هک وزارت خزانه داری آمریکا دریافت کرده‌اند که نشان می‌دهد عمق حمله مشخص نیست.

به گفته این سناتور ارشد دموکرات در این کمیته مایکروسافت هشدار داده هکرها به ایمیل و همچنین به سیستم‌هایی در بخش دفاتر اداری وزارت خزانه داری هم نفوذ کرده‌اند که محل فعالیت برجسته‌ترین مقامات این وزارتخانه است.

در بیانیه وایدن آمده است: خزانه داری هنوز نمی‌داند هکرها چه اقداماتی انجام داده‌اند یا چه اطلاعاتی سرقت کرده‌اند.

به گفته معاون وایدن هکرها به این باکس‌های مقامات وزارت خزانه داری دسترسی یافته‌اند که مایکروسافت سرویس آنها را فراهم می‌کند.

مقامات دولت آمریکا ادعا می‌کنند روسیه این حمله وسیع را رهبری کرده است. اما دولت روسیه دخالت در هک وزارتخانه‌های آمریکا را رد کرده است.


ارسال نظرات
معرفی بزرگان فناوری اطلاعات؛ با پدر زبان برنامه نویسی جاوا آشنا شوید
با حمایت صندوق نواوری و شکوفایی؛ بهره‌برداری از خط توليد ملی ايمپلنت دندانی
گشایش بزرگ‌ترین مرکز نوآوری صنعت قطعه‌سازی خودرو با حضور ستاری؛ قطعه‌سازی خودرو صاحب مرکز نوآوری شد/بستری برای تحول خودرو با قطعات ایران‌ساخت
نیازمندیها