کد خبر: ۱۲۲۹۳
|
۰۶ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۱شرکت تایوانی مدیاتک با کنار زدن شرکت آمریکایی کوالکوم به برترین تولیدکننده تراشه‌های مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند تبدیل شد.


به گزارش «نبض‌فناوری»؛  به نقل از انگجت، بررسی‌های انجام شده توسط شرکت تحقیقاتی کانترپوینت نشان می‌دهد مدیاتک توانسته به سلطه کوالکوم بر بازار تولید تراشه‌های مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند پایان دهد و سهم عمده این بازار را از آن خود کند.


اگر چه کوالکوم در زمینه تولید تراشه‌های مورد استفاده در گوشی‌های نسل پنجم تلفن همراه پیشتاز است، اما یافته‌های کانترپوینت نشان می‌دهد بیش از ۱۰۰ میلیون گوشی هوشمند مجهز به تراشه‌های مدیاتک در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ به فروش رفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.


درآمد مدیاتک نیز به ۹۷.۲۷۵ میلیون دلار تایوان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۵۰ درصد افزایش نشان می‌دهد. علت این رشد افزایش خرید گوشی‌های ارزان قیمت ۱۰۰ تا ۲۵۰ دلاری در جهان بوده و مدیاتک با تولید تراشه برای این گوشی‌ها موفق شده خودی نشان بدهد و کوالکوم را به عقب براند.


گوشی‌های هوشمند ارزان قیمت بازار قابل توجهی در هند، چین و آمریکای لاتین دارند و تمرکز بر روی این بازار سهم مدیاتک از بازار تراشه‌های گوشی‌های هوشمند را به ۳۱ درصد رسانده و کوالکوم را با سهم ۲۹ درصدی در رتبه دوم قرار داده است.


یکی دیگر از علل موفقیت مدیاتک، تحریم همکاری با هواوی توسط دولت آمریکاست. این تحریم باعث شد کوالکوم آمریکایی دیگر قادر به فروش تراشه‌های خود به این شرکت چینی نباشد و طرف تایوانی به سرعت جای کوالکوم را پر کرد. مدیاتک همچنین در حال گسترش نفوذ خود در آمریکا است و لذا ممکن است کوالکوم در سال‌های آینده نیز نتواند فاصله خود با مدیاتک را کاهش دهد.
ارسال نظرات
در دوران قبل و بعد از ریاست جمهوری آمریکا؛ سود مالی شرکت های وابسته به ترامپ چقدر بوده است؟
رشد 500 درصدی کاربران تلگرام در 72 ساعت! ثبت بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال
درهنگام بحث های رودر رو استفاده شد؛ فناوری طیف سنجی مادون قرمز برای ثبت آنی فعالیت مغز
با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و زیرساخت؛ توسعه نخستین سکوهای ابری توزیع‌شده در کشور آغاز شد
یک مقام مسوول انجمن واردکنندگان تلفن همراه: رجیستر کردن تبلت، هزینه اضافه‌ای برای مصرف‌کننده ندارد
این فناوری پیشرفته معضل آب مناطق محروم را حل می‌کند بومی‌سازی یک دستگاه تحریمی توسط محققان ایرانی
نیازمندیها