کد خبر: ۱۲۳۰۳
|
۰۶ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۶مدیر مرکز تحقیقات ملی روسیه با اشاره به اینکه تا پایان سال، ۱.۵ میلیون شهروند روس واکسینه می‌شوند، گفت: واکسن "اسپوتنیک-۵" افراد را در برابر نوع جهش یافته ویروس کرونا که در انگلیس پیدا شده، هم محافظت می‌کند.
به گزارش «نبض‌فناوری»؛  «تاس»، "الکساندر گونتسبورگ" مدیر مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی روسیه "گامالیا" که با همکاری وزارت دفاع این کشور، نخستین واکسن علیه ویروس کرونا با عنوان "اسپوتنیک-5" را تولید و به ثبت رسانده، اعلام کرد که این واکسن روسی، افراد را در برابر نوع جهش یافته ویروس کرونا ویروس که در انگلیس پیدا شده هم محافظت می‌کند.

این دانشمند روس در پاسخ خبرنگاران در این باره گفت: «بله. مطمئناً واکسن "اسپوتنیک-5" در برابر این نوع جهش یافته از ویروس کرونا نیز مقاوم است و افراد واکسینه شده را از آن محافظت می‌کند.»

به گفته وی، این جهش فقط روی نقطه کوچکی از سطح پروتئین ویروس کرونا تأثیر می گذارد و در کارآیی واکسن "اسپوتنیک-5" برای مقاوم کردن بدن در برابر آن تغییری ایجاد نخواهد کرد.

در اوایل روز پنجشنبه مشخص شد که دانشمندان روسی نمونه‌هایی از نوع جدید جهش یافته ویروس کرونا را از انگلستان دریافت کرده‌اند و در آینده نزدیک آن را مورد بررسی دقیق قرار خواهند داد.

الکساندر گونتسبورگ همچنین اعلام کرد که آزمایشات واکسن روسی "اسپوتنیک-5" به روی داوطلبان بالای 60 سال دیگر به پایان رسیده و نتایج حاصله به وزارت بهداشت فدراسیون ارسال شده است.

مدیر مرکز تحقیقات ملی روسیه ابراز امیدواری کرد که تصمیم گیری در مورد واکسیناسیون شهروندان در این رده سنی در آینده نزدیک اتخاذ خواهد شد.

وی همچنین یادآور شد که تا پایان سال 2020 ، بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر از شهروندان روس در برابر ویروس کرونا واکسینه خواهند شد.

تسنیم

ارسال نظرات
واتس آپ موقتاً عقب‌نشینی کرد: اشتراک داده‌ها با فیسبوک به تعویق افتاد
محصول جدید مایکروسافت سادگی را هدف قرار داده است؛ نشت اطلاعات در مورد ویندوز10 ایکس
در دوران قبل و بعد از ریاست جمهوری آمریکا؛ سود مالی شرکت های وابسته به ترامپ چقدر بوده است؟
رشد 500 درصدی کاربران تلگرام در 72 ساعت! ثبت بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال
درهنگام بحث های رودر رو استفاده شد؛ فناوری طیف سنجی مادون قرمز برای ثبت آنی فعالیت مغز
نیازمندیها