کد خبر: ۱۲۳۵۰
|
۰۶ دی ۱۳۹۹ | ۱۹:۴۶



راساس اعلام رسمی کمپانی شیائومی پرچمدار جدید این شرکت یعنی سری می 11 تا دو روز آینده یعنی 28 دسامبر که مصادف با 8 دی ماه است، رونمایی خواهد شد. یکی از افشاگران مشهور حوزه تکنولوژی در روز گذشته عکسی را از جعبه این دستگاه منتشر کرد و اعلام کرد که این پرچمداران بدون شارژر راهی بازار خواهند شد.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ یک روز بعد از افشا این اطلاعات یعنی امروز کمپانی شیائومی به صورت رسمی این موضوع را اعلام کرده است. درواقع امروز اکانت رسمی شیائومی در شبکه‌ی اجتماعی Weibo پستی منتشر کرده و خبر حذف شارژر را قطعی دانسته است.

شیائومی نیز مانند اپل دوباره پای محیط زیست را به شعار خود باز کرده و گفته است که به دلیل محافظت از محیط زیست این پرچمداران بدون شارژر عرضه خواهند شد. در ادامه حرف‌هایی که گفته شده کمپانی شیائومی اعلام کرده که احتمالا با استقبال کاربران این موضوع مواجه نخواهد شد اما برای حفاظت از محیط ‌زیست تصمیم گرفته‌اند از هنجار جدید صنعت گوشی‌های هوشمند پیروی کنند.




Xiaomi-Mi-11-2.jpg
-





اگر به چند ماه گذشته برگردیم زمانی که آیفون 12 رونمایی شد؛ سامسونگ و شیائومی هر دو این تصمیم اپل را مسخره کردند. اما حالا بعد از گذشت مدت کوتاهی می‌خواهند پرچمداران جدید خودشان را بدون شارژر راهی بازار کنند. شیائومی اعلام کرده که در مراسم معرفی می ۱۱ در مورد این تصمیم توضیحاتی را ارائه می‌دهد که به احتمال زیاد در رابطه با تأثیر این کار بر بهبود وضعیت محیط‌ زیست خواهد بود. اما اپل نیز این توصیه‌ها را در دویداد معرفی آیفون 12 منتشر کرد، اما هنوز که هنوز است کاربران از این تصمیم اپل ناراضی هستند.

نظر شما در رابطه با این اخبار چیست؟ آیا شرکت‌هایی مانند اپل، سامسونگ و شیائومی واقعا به فکر وضعیت محیط زیست هستند؟ یا بیشتر از هر چیزی پای درآمد این شرکت‌ها به میان می‌آید، که کاربران باید به گونه‌ای غرامت اپیدمی کرونا را پرداخت کنند. نظر شما چیست ؟


ارسال نظرات
واتس آپ موقتاً عقب‌نشینی کرد: اشتراک داده‌ها با فیسبوک به تعویق افتاد
محصول جدید مایکروسافت سادگی را هدف قرار داده است؛ نشت اطلاعات در مورد ویندوز10 ایکس
در دوران قبل و بعد از ریاست جمهوری آمریکا؛ سود مالی شرکت های وابسته به ترامپ چقدر بوده است؟
رشد 500 درصدی کاربران تلگرام در 72 ساعت! ثبت بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال
درهنگام بحث های رودر رو استفاده شد؛ فناوری طیف سنجی مادون قرمز برای ثبت آنی فعالیت مغز
نیازمندیها