کد خبر: ۱۲۳۶۵
|
۰۷ دی ۱۳۹۹ | ۰۳:۰۰
پلی استیشن 5 جدیدترین و تازه نفس‌ترین کنسول بازی سونی است که به تازگی راهی بازار شده است. از این رو تصمیم گرفتیم تا بررسی اجمالی و جعبه گشایی را در فیسیت آماده کنیم. با ما همراه باشید.

 

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ 


بررسی پلی استیشن 5


این کنسول بازی نسل نهمی، در دو مدل استاندارد و دیجیتال ارائه شده است که مدل استانداردی که تصمیم به بررسی آن گرفته‌ایم، دارای رنگ سفید است. البته سفیدی این کنسول بازی اصلا شبیه چیزی نیستکه تصور می‌کنید. درواقع رنگ PS5 و دسته‌ی جادویی آن سفید چرک است و حاله‌ای از خاکستری در رنگ آن به چشم می‌خورد. بدنه‌ی دسته‌ی پلی استیشن 5 به نحوی است که به نظر می‌رسد روی آن حروف و اشکالی مانند x، o، مربع و... درج شده و حس جالبی را به کاربر القاء می‌کند.

این کنسول بازی اندازه‌ی بزرگی دارد و می‌توانید آن را به دو صورت ایستاده و خوابیده مورد استفاده قرار دهید اما ترجیحاً در هر دو حالت از پایه‌ی مخصوصی که برای آن در نظر گرفته شده است استفاده کنید (مخصوصاً در حالت خوابیده) تا با جریان هوا، دمای دستگاه به خوبی تنظیم شود.

روی جعبه‌ی PS5 عباراتی به چشم می‌خورد که جالب توجه هستند. 8K نوشته شده روی جعبه‌ی این کنسول بازی به این معناست که این دستگاه توانایی پخش محتوای 8K را دارد. عبارت دیگر 4K 120 است به این معنا که محتوای 4K با 120 فریم قابلیت نمایش روی این کنسول را دارد و البته همین موضوع هم ویژگی‌ خاص کنسول بازی نسل نهمی است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های همراه شدن آن با 825 گیگابایت SSD است که 625 گیگابایت از این حافظه‌ی SSD قابل استفاده است. مجهز شدن کنسول بازی پلی استیشن 5 به حافظه‌ی SSD به این معناست که سرعت لود بازی‌ها به طور چشمگیری افزایش پیدا می‌کند که این مسئله برای گیمرها عالی است.

دسته‌ی بسیار جالب کنسول بازی PS5 دیگر ویژگی منحصر به فرد آن است. این دسته که از قابلیت Dual Sence بهره می‌برد که با عینی کردن صحنه‌های بازی با ایجاد لرزش‌هایی در دسته تحت شرایط مختلف، حس غرق شدن در بازی را برای گیمر فراهم می‌کند.
ارسال نظرات
بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانالیس؛ هزینه امنیت سایبری در سال 2021 چقدر خواهد بود؟
در مراسم افتتاح شعبه پردیس فارابی پارک فناوری تهران مطرح شد وظیفه پارک علم‌وفناوری تبدیل خدمات و محصولات دانشگاهی به فناوری است
مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان اعلام کرد: ارائه خدمات به دانش‌بنیان‌ها افزایش می‌یابد
توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد؛ پیش بینی حرکت بعدی یک جسم قبل از وقوع آن
نیازمندیها