کد خبر: ۱۲۵۳۴
|
۰۹ دی ۱۳۹۹ | ۰۶:۳۰
پلتفرم استیم اعلام کرد که کنترلر PS5 به طور کامل در استیم پشتیبانی می‌شود.

 

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ حدود یک ماه است که کنسول PS5 به طور رسمی وارد بازار شده و این کنسول با استقبال بسیار خوبی از سوی کاربران مواجه شده است. یکی از نقاط قوت این کنسول به کنترلر آن مربوط می‌شود و شرکت سونی سعی کرده این کنترلر را با نهایت دقت طراحی کند. اما به تازگی شرکت Valve اعلام کرده است که امکان استفاده از کنترلر DualSense PS5 در بازی‌های موجود در پلتفرم استیم امکان پذیر شده و کاربرا می‌توانند از این کنترلر برای اجرای بازی‌‌های PC استفاده کنند. بازی‌های موجود در استیم هم اکنون می‌توانند با اتصال به قابلیت Steam Input API از دسته بازی خود استفاده کنند.

 کنترلر PS5 در استیم

ویژگی‌های موجود در کنترلر PS5


از ویژگی‌های پشتیبانی شده در کنترلر PS5 می‌توان به ویژگی‌های rumble، trackpad، LED و gyro اشاره کرد. گفتنی است قابلیت functionality در حال حاضر صرفا در نسخه بتا استیم در دسترس کاربران قرار دارد و بر اساس اعلام استیم پس از بررسی‌ نهایی درباره این قابلیت، عرضه آن به صورت رسمی اتفاق خواهد افتاد.

استیم در دو هفته گذشته به صورت تدریجی قابلیت‌های مربط به کنترلر PS5 را به پلتفرم خود اضافه کرد که در ابتدا شامل صفحه لمسی وجود در این کنترلر و ژیرسکوپ می‌شد اما در نهایت این پلتفرم پشتیبانی کامل از این کنترلر را ارائه داده است و حتی دکمه‌های کنترلر هنگام انجام بازی‌های شوتر سفت یا نرم می‌شوند.

به این ترتیب کنترلر PS5 به جمع ۲۰۰ کنترلر پشتیبانی شده در پلتفرم استیم پیوست و از آن می‌توان در کنار کنترلرهای Nintendo Switch Pro، PS4 و Xbox  استفاده کرد. گفتنی است در آینده‌ای نزدیک باید شاهد اضافه شدن امکان استفاده از کنترلر کنسول Xbox Series X روی این پلتفرم باشیم.

برچسب ها: کنترلر PS5
ارسال نظرات
در دوران قبل و بعد از ریاست جمهوری آمریکا؛ سود مالی شرکت های وابسته به ترامپ چقدر بوده است؟
رشد 500 درصدی کاربران تلگرام در 72 ساعت! ثبت بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال
درهنگام بحث های رودر رو استفاده شد؛ فناوری طیف سنجی مادون قرمز برای ثبت آنی فعالیت مغز
با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و زیرساخت؛ توسعه نخستین سکوهای ابری توزیع‌شده در کشور آغاز شد
یک مقام مسوول انجمن واردکنندگان تلفن همراه: رجیستر کردن تبلت، هزینه اضافه‌ای برای مصرف‌کننده ندارد
این فناوری پیشرفته معضل آب مناطق محروم را حل می‌کند بومی‌سازی یک دستگاه تحریمی توسط محققان ایرانی
نیازمندیها