کد خبر: ۱۲۵۴۳
|
۰۹ دی ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۰پس از اعمال تحریم‌های شدید آمریکا علیه هواوی، این کمپانی تصمیم گرفت تا برای بقا و فراهم شدن شرایط همکاری آنر با تامین کنندگان آمریکایی، از این زیربرند خود جدا شود و عملاً آنر را بفروشد.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ حالا امروز وب سایت ChinaDaily reports اعلام کرده است که حالا آنر می‌تواند لایسنس ایمن برای ویندوز 10 مایکروسافت را دریافت کند، به این معنا که از این به بعد آنر می‌تواند لپ تاپ‌های خود را به صورت جهانی با سیستم عامل ویندوز 10 عرضه کند. این در حالی است که به دلیل تحریم‌های آمریکا، هواوی در نظر داشت تا لپ تاپ‌های خود را با سیستم عامل هارمونی که مبتنی بر اندروید است، راهی بازار کند اما استفاده از این سیستم عامل چندان ایده‌آل نیست و می‌تواند فروش لپ تاپ‌های این شرکت در سطح جهانی را دچار مشکل کند.

درواقع در ماه نوامبر بود که هواوی زیربرند آنر را به کنسرسیوم چینی با بیش از 30 نماینده و فروشنده، واگذار کرد. به واسطه‌ی همین کار، آنر توانست یک قرارداد همکاری جهانی با مایکروسافت به امضا برساند. در نتیجه‌ی همین قرارداد، آنر حالا می‌تواند لپ تاپ‌های خود را رسماً با سیستم عامل ویندوز 10 راهی بازار جهانی کند. آنر امیدوار است که این قرارداد بتواند راه را برای همکاری با سایر کمپانی‌های آمریکایی مانند کوالکام، باز کند. البته به نظر می‌رسد که در حال حاضر هم مذاکرات آغاز شده است.

مدیرعامل آنر، Zhao Ming، در این خصوص چنین توضیح داده است:

آنر برای دستیابی به قرارداد همکاری با مایکروسافت بسیار خرسند است. به واسطه‌ی پیشرفت سیستم عامل و تکنولوژی‌ها، ما کامپیوترهای مصرفی کاربران را با طراحی عالی، عملکرد قدرتمند و تجربه‌ی کاربری بسیار خوب ارائه خواهیم کرد. آنر کاربران را در مرکز توجه قرار می‌دهد و با نگرشی کاملاً باز، با به صورت جهانی با شرکای صنعتی همکاری کند.


-در آخر باید اشاره کنیم که انتظار داریم آنر لپ تاپ MagicBook Pro خود را با سیستم عامل ویندوز 10 و پردازنده‌ی اینتل Core i5، در ژانویه 2021، به صورت جهانی عرضه کند.

یکی از مدیران آنر گفته است که با امضای قرارداد بین یک کمپانی آمریکایی و آنر، کمپانی‌های آمریکایی بیشتری در آینده نزدیک به همکاری با ما روی خواهند آورد که این مسئله باعث بهتر شدن مشکلات زنجیره تامین آنر خواهد شد.

آنر سالانه 70 میلیون گوشی به فروش می‌رساند و حالا امیدوار است که با جدا شدن و مستقل شدن از هواوی، بتواند این جایگاه را مجدداً بدست بیاورد.


ارسال نظرات
وعده معاون علمی و فناوری چی بود! آیا ستاری به وعده‌های خود عمل کرد؟
گامی در راستای کاهش آلودگی هوای شهرها؛ موتورسیکلت‌های برقی بومی کی به بازار می‌آید
نبض فناوری گزارش می‌دهد؛ فناوری که مچ هکرها را می‌گیرد
حاکمیت سایبری خارج از کشور-۳۱ شکایت جدید علیه اپل در ایتالیا ثبت شد
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف ناحیه نوآوری شریف به زودی توسط رئیس جمهور افتتاح می شود
نیازمندیها