کد خبر: ۱۲۵۷۰
|
۰۹ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۱






درب یخچال‌های جدید با فرمان صوتی باز می‌شود

اکنون در دورانی که انسان در پی شیوع ویروس کرونا در لمس اشیاء با وسواس عمل می‌کند، این می‌تواند خبر خوبی باشد که برای باز کردن درب یخچال نیز نیازی به لمس آن نباشد و تنها با دستور صوتی باز شود.





به گزارش «نبض‌فناوری»؛ یخچال و فریزرهای قابل کنترل با فرمان صوتی از قبل تبدیل به یک واقعیت عملی شده‌اند، اما اکنون شرکت "ال جی" آن را مفیدتر و کاربردی‌تر کرده است.

این غول فناوری خط تولید ۲۰۲۱ یخچال‌های خود موسوم به "InstaView" را معرفی کرده است که درب آن می‌تواند با یک فرمان صوتی باز شود. این ویژگی به خصوص برای زمانی مفید است که دستان شما با مواد غذایی پر است و نمی‌توانید درب یخچال را باز کنید. همچنین نباید از این نکته غافل بود که در دوران همه‌گیری باید مراقب آنچه لمس می‌کنیم نیز باشیم.

در این یخچال‌های جدید همچنین می‌توان با فرمان های صوتی به بررسی مواردی مانند دستگاه‌های یخ ساز و تامین آب یا حتی سوال درباره برنامه روز پرداخت.

این مدل‌های جدید همچنین دارای ضدعفونی کننده مبتنی بر نور ماوراء بنفش در قسمت شیر آب هستند که این ویژگی نیز به خصوص برای دوران همه‌گیری مفید است.

شرکت "ال جی" نوید یک صفحه شیشه‌ای ۲۳ درصد بزرگتر نسبت به مدل قبلی را داده است.

این شرکت قیمت و تاریخ دقیق عرضه محصول جدید خود را مشخص نکرده است. اما انتظار می رود که مانند مدل‌های گذشته طولی نکشد تا به بازار راه یابند.

این ویژگی کنترل صوتی یخچال می‌تواند خیلی مفید واقع شود و باز کردن درب یخچال بدون نیاز به استفاده از دستان خود می‌تواند دردسرهای ما را برای قرار دادن مواد غذایی مختلف درون یخچال از بین ببرد.


ارسال نظرات
معرفی بزرگان فناوری اطلاعات؛ با پدر زبان برنامه نویسی جاوا آشنا شوید
با حمایت صندوق نواوری و شکوفایی؛ بهره‌برداری از خط توليد ملی ايمپلنت دندانی
گشایش بزرگ‌ترین مرکز نوآوری صنعت قطعه‌سازی خودرو با حضور ستاری؛ قطعه‌سازی خودرو صاحب مرکز نوآوری شد/بستری برای تحول خودرو با قطعات ایران‌ساخت
نیازمندیها