کد خبر: ۱۲۶۹۱
|
۱۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۸:۵۱مجید سلطانی مدیرعامل جدید شرکت مخابرات، امروز در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی حضور یافت. وی در این جلسه مسئله‌ی منطقی شدن تعرفه‌های مخابراتی را مطرح کرده است و درواقع خواستار افزایش تعرفه‌هاست. وی توضیح داده است که هزینه‌ی متوسط ماهانه نگهداری یک خط تلفن ثابت 15 هزار تومان است، این در حالی است که درآمد آن تنها 6 هزار تومان است، بنابراین دخل و خرج مخابرات با هم جور نیست. وی دلیل این موضوع را ثابت ماندن طولانی مدت تعرفه‌ها می‌داند:

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ بر این اساس طرح‌های توسعه ای زیرساخت‌های ارتباطی و نیازهای ملی کشور به کندی انجام و اداره شرکت مخابرات سخت شده است:

سلطانی در ادامه توضیح داده است که مخابرات باید قوی و مقتدر باشد تا صنایع مرتبط با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بتوانند به حیات خود ادامه بدهند و در سازندگی و توسعه ارتباطات کشور نقش داشته باشند. درواقع برای اداره شرکت مخابرات ایران و توسعه ارتباطات، باید تعرفه ها به نحوی باشد که ضمن تامین هزینه‌ها، امکان توسعه هم فراهم شود.


-سلطانی مطالبات کارکنان و کارگزاران دفاتر مخابرات روستایی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی را به عنوان دو دلیل اصلی برای درخواست افزایش تعرفه‌های مخابراتی و همچنین درخواست حمایت مجلس از این افزایش تعرفه، مطرح کرده است.

در این بین، عزت الله اکبری، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از این درخواست حمایت کرده است و در این مورد چنین توضیح داده است:

کمیسیون صنایع مجلس، پیگیر حل مشکل کارگزاران دفاتر مخابرات روستایی، کارکنان و پیمانکاران مخابرات است و از طرح های درآمدزای شرکت مخابرات ایران دفاع می کند. از طرح هایی که موجب تقویت بنیه مالی این شرکت و توسعه زیرساخت های ارتباطی می شود، حمایت می کنیم. شرکت مخابرات ایران از بودجه دولتی استفاده نمی‌کند. شایسته است نمایندگان محترم از طرح‌هایی که موجب تقویت بنیه مالی این شرکت و توسعه زیر ساخت‌های ارتباطی می شود نیز حمایت کنند.ارسال نظرات
بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانالیس؛ هزینه امنیت سایبری در سال 2021 چقدر خواهد بود؟
در مراسم افتتاح شعبه پردیس فارابی پارک فناوری تهران مطرح شد وظیفه پارک علم‌وفناوری تبدیل خدمات و محصولات دانشگاهی به فناوری است
مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان اعلام کرد: ارائه خدمات به دانش‌بنیان‌ها افزایش می‌یابد
توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد؛ پیش بینی حرکت بعدی یک جسم قبل از وقوع آن
نیازمندیها