کد خبر: ۱۲۶۹۵
|
۱۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۹:۱۱


بریلاووس (Brilavus®)، داروی ضد پلاکت و رقیق‌کننده خون، محصولی جدید از داروسازی دکتر عبیدی است. این دارو با نام علمی تیکاگرلور (Ticagrelor)، به ‌منظور جلوگیری از حمله قلبی و سکته مغزی تولید شده و در دسترس بیماران قرار گرفته است.


به گزارش «نبض‌فناوری»؛


سکته مغزی از لخته‌شدن خون در رگ‌های خونی مغز ایجاد می‌شود و زمانی که لخته خون در رگ‌های خونی قلب ایجاد شود، فرد را دچار حمله قلبی می‌کند. داروی بریلاووس (Brilavus®)، به منظور کاهش ریسک حملات قلبی، سکته مغزی، ترومبوز (تشکیل لخته) ناشی از استنت‌گذاری (Stent) (فنر در اصطلاح عامیانه)، به عنوان داروی ضد پلاکت یا رقیق‌کننده خون، برای جلوگیری از ایجاد لخته خون استفاده می‌شود.

داروی بریلاووس (Brilavus®همراه با آسپرین برای جلوگیری از مشکلات جدی یا تهدیدکننده زندگی، در افراد مبتلا به حمله قلبی یا بیماری حاد عروق کرونری استفاده می‌شود.

بریلاووس (Brilavus®)، از چسبیدن پلاکت‌های خون به یکدیگر و ایجاد لخته‌های خونی جلوگیری می‌کند و به این ترتیب، خطر سکته‌ مغزی و بروز مشکلات قلبی مجدد را بعد از سکته‌ قلبی و همچنین در بیمارانی که از استنت در عروق کرونر قلبی استفاده می‌کنند، کاهش می‌دهد.

مزایای داروی بریلاووس (Brilavus®)


داروی بریلاووس (Brilavus®)، یک داروی ضد پلاکتی قوی‌ است که می‌تواند به میزان قابل ملاحظه‌ای احتمال سکته قلبی و مرگ ناگهانی ناشی از گرفتگی عروق را نسبت به درمان‌های قبلی کاهش دهد.

این دارو نسبت به آنتی‌پلاکت‌‌های قبلی، اثر چشمگیری در کاهش احتمال ترومبوز، بعد از استنت‌گذاری دارد.

اثرگذاری سریع‌ بریلاووس، منجر به کاهش مدت زمان لازم برای مهار پلاکتی، قبل از انجام آنژیوپلاستی (ترمیم عروق قلبی با استنت‌گذاری) می‌شود و می‌تواند نقش کلیدی و مهمی برای بیمارانی که دچار سکته قلبی شده‌اند و نیاز به آنژیوپلاستی فوری دارند، داشته باشد.

39 درصد از میزان مرگ و میر سالیانه در ایران به علت سکته‌های قلبی است و داروی بریلاووس (Brilavus®) (تیکاگرلور) می‌تواند 21 درصد بیشتر از درمان‌های قبلی مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

ارسال نظرات
بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانالیس؛ هزینه امنیت سایبری در سال 2021 چقدر خواهد بود؟
در مراسم افتتاح شعبه پردیس فارابی پارک فناوری تهران مطرح شد وظیفه پارک علم‌وفناوری تبدیل خدمات و محصولات دانشگاهی به فناوری است
مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان اعلام کرد: ارائه خدمات به دانش‌بنیان‌ها افزایش می‌یابد
توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد؛ پیش بینی حرکت بعدی یک جسم قبل از وقوع آن
نیازمندیها