کد خبر: ۱۲۷۰۴
|
۱۰ دی ۱۳۹۹ | ۲۳:۳۱

رئیس بزرگترین بانک روسیه اعلام کرد که حجم جرایم اینترنتی در این کشور طی سال ۲۰۲۰ چهار برابر افزایش یافته است.به گزارش «نبض‌فناوری»؛  هرمان گرف، رئیس اسبربانک، بزرگترین بانک روسیه در مصاحبه ای با خبرگزاری تاس گفت: حجم جرایم اینترنتی در سال 2020 چهار برابر افزایش یافته است.وی افزود: تاکنون نهادهای اجرای قانون قادر به جلوگیری از رشد سریع چنین جرایمی نبوده اند.


رئیس اسبربانک در ادامه گفت: کلاهبرداران از به روز ترین تجهیزات فنی استفاده می کنند. قبل از شیوع بیماری کرونا ویروس، حجم جرایم اینترنتی تقریباً سالانه دو برابر می شد. در سال 2020، این رقم چهار برابر شده است. آیا سرویس های ویژه و سازمان های مجری قانون ما قادر به مقاومت در برابر آن هستند؟ بدیهی است که این طور نیست.


وی تأکید کرد که فقط افراد مسن نیستند که قربانی مجرمان سایبری می شوند، گاهی اوقات چنین مهاجمانی موفق می شوند صدها میلیون روبل را از یک فرد کلاهبرداری کنند.


گرف افزود: دو هفته پیش، مجرمان سایبری چند صد میلیون روبل را از مدیر ارشدی که مشتری یکی از بانک ها بود، به سرقت بردند و من می توانم چندین مورد مشابه را برای شما تعریف کنم. اگر بفهمید از چه نوع افرادی و چگونه کلاه برداری کرده اند، بسیار تعجب خواهید کرد.


وی تأکید کرد که هنگام انتخاب یک بانک، شخص باید به ویژه میزان امنیت سایبری این موسسه اعتباری را در نظر بگیرد.


رئیس اسبربانک گفت: من همیشه به دوستانم می گویم: بانکی را انتخاب کنید که نه تنها از نظر قابلیت اطمینان مالی بلکه از نظر امنیت سایبری نیز مطمئن باشد. بانکهایی که در سیستم دفاع سایبری سرمایه گذاری زیادی می کنند و از شما محافظت می شود.


گرف همچنین تأکید کرد که مجرمان سایبری بسیار سریعتر از نیروهای ویژه عمل می کنند و این یک مشکل جهانی است. سازوکارهای دولتی بیش از حد دست و پا چلفتی است. این موضوع فقط در مورد روسیه صدق نمی کند بلکه بسیاری از کشورها در وضعیت مشابهی قرار دارند. ما به تدریج درمی یابیم که این مسئله چقدر جدی است.ارسال نظرات
معرفی بزرگان فناوری اطلاعات؛ با پدر زبان برنامه نویسی جاوا آشنا شوید
با حمایت صندوق نواوری و شکوفایی؛ بهره‌برداری از خط توليد ملی ايمپلنت دندانی
گشایش بزرگ‌ترین مرکز نوآوری صنعت قطعه‌سازی خودرو با حضور ستاری؛ قطعه‌سازی خودرو صاحب مرکز نوآوری شد/بستری برای تحول خودرو با قطعات ایران‌ساخت
نیازمندیها