کد خبر: ۱۲۷۱۶
|
۱۱ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۰
محقق ایرانی حوزه سلول بنیادی با بیان اینکه پیشرفت در حوزه های علمی توسط جوانان و دانشمندان ما پاسخ سخت و شکننده به دشمن است، گفت: تحریم ها، کشور ما را قویتر کرده است.به گزارش «نبض‌فناوری»؛ دکتر مسعود سلیمانی استاد بازداشت شده توسط آمریکا در سال ۹۷ در آستانه سالگرد سردار سلیمانی به خبرنگار مهر گفت: یکی از عواملی که باعث می‌شود دشمن به واسطه بهانه‌های واهی، ددمنشانه و ناجوانمردانه به کشور ما آسیب بزند این است که آنها نمی‌توانند ببیند کشور ما در شاخه‌های مختلف پیشرفت کرده یا در حال پیشرفت است.

وی افزود: آنها به هیچ عنوان دوست ندارند کشور جمهوری اسلامی ایران پا بگیرد یا حرفی برای گفتن داشته باشد از این رو تلاش می‌کنند به پیشرفت ما در جنبه‌های علمی، سیاسی و نظامی و …ضربه بزنند.

سلیمانی خاطر نشان کرد: به همین دلایل می‌بینیم که به بهانه‌های واهی و ددمنشانه خیلی از فرماندهان نظامی و دانشمندان ایرانی را به صورت ناجوانمردانه و حق به جانب ترور می‌کنند و در عین حال هیچگونه محکومیت بین المللی در برابر ترور سردار سلیمانی و شهید فخری زاده صورت نمی‌گیرد این در حالی است که اگر خون از دماغ کسی در جای دیگر بیاید همه به عنوان حقوق بشر سروصدا راه می‌اندازند.

به گفته محقق حوزه سلول بنیادی، در واقع این نشان می‌دهد که بغض و کینه دشمن به مردم ایران تمام شدنی نیست و فکر می‌کنم تنها راهی که می‌شود از طریق آن پاسخ سخت و شکننده‌ای به دشمن داد، پیشرفتی است که جوانان و دانشمندان ما در حوزه‌های علمی و تکنولوژی دارند.

به گفته عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس دشمن فهمیده که تحریم‌ها، کشور ما را قوی‌تر کرده و فکر می‌کنم یکی از پاسخ‌های کوبنده و بسیار خوب پیشرفت علمی است و اینکه مشکلات علمی را خودمان برطرف کنیم و حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی ادامه داد: روش‌های درمانی نوین که در قالب خدمت به بشریت باشد همانند همیشه که از ایران به کشورهای دیگر می رفته اکنون هم باید به همین شیوه پیش برود و روش‌های درمانی از ایران به تمام دنیا برود.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: همه حوزه‌ها همچون جامعه علمی می‌توانند پاسخ شکننده و کوبنده‌ای برای این یاوه گویی ها، قلدرمنشی ها و این آدم کشی‌ها داشته باشند که در روز روشن انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: آنها سنگ اندازی می‌کنند و به خیال خودشان در حال آسیب زدن هستند اما نمی‌فهمند و نخواهند فهمید که واقعاً این نسل جوان و محقق ما نقش تعیین کننده‌ای برای انتقام سخت دارند.

سلیمانی گفت: ما تلاش می‌کنیم. هر چند که سختی‌ها زیاد است ولی این امکان پذیر است و تا کنون هم شاهد این بودیم که می‌توانیم برای ایران و جامعه اسلامی کار مفید انجام دهیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به دفاع مقدس و شهیدان گرانقدری که برای دفاع از کشور جان دادند، گفت: ما هم به خاطر کشورمان باید شبانه روزی کار کنیم و از وقتمان بهترین استفاده را ببریم تا با حل مشکلات، کشور موفقی داشته باشیم؛ این تلاش ما می‌تواند پاسخ محکمی برای این یاوه گویی ها و قلدری‌ها باشد؛ در اصل در دنیای دموکراسی، عدالت وجود ندارد و فقط قلدری و آدم کشی وجود دارد.


ارسال نظرات
سید جمال هادیان در توئیتر منتشر کرد؛ اتهامات آذری جهرمی در دادسرای فرهنگ و رسانه چه بود؟
زنگنه در آئین افتتاح بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، اساسنامه ایجاد پارک فناوری نفت و گاز ری در مراحل پایانی است/حضور ۵۲ شرکت استارتاپی در نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت
وحدت در رویداد سرمایه‌گذاری سکوی پرتاب یزد: معرفی استان یزد به عنوان پایلوت اقتصاد دانش‌بنیان
مدیر عامل شرکت زنجیره بلوک رمز پرداز، در گفت‌وگو با نبض فناوری؛ ساماندهی استخراج‌کنندگان رمز ارز با ماینو/ بجای بی‌انصافی در حق ماینینگ‌ها مدال شجاعت دهید
معرفی بزرگان فناوری اطلاعات؛ با خالق وب جهانی آشنا شوید
با بومی‌سازی تجهیزات راهبردی فناوری نانو؛ توانمندی‌های صنعتی به چرخه تولید می‌رسد
نیازمندیها