کد خبر: ۱۲۸۰۰
|
۱۲ دی ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۱ال جی از سری تلویزیون های جدید خود رونمایی کرده که مجهز به فناوری های جدید است که درخشندگی تصاویر را ارتقا می دهد.به گزارش «نبض‌فناوری»؛به نقل از دیجیتال ترندز، ال جی پیش از آغاز نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی ۲۰۲۱ (CES) از یک دستگاه از سری جدید تلویزیون خود رونمایی کرد.

درحقیقت این دستگاه بخشی از یک سری جدید است که QNED Mini-LED نام دارد و شامل ۱۰ مدل با کیفیت های ۴K و ۸K است. همچنین بزرگترین اندازه نمایشگر این سری نیز۸۶ اینچ ذکر شده است.

این دستگاه ها مجهز به فناوری کوانتوم دات و دارای نور پس زمینه هستند. در گذشته ال جی از فناوری «نانوسل» رونمایی کرد که رنگ های نمایشگر را ارتقا می دهد.

فناوری مذکور در اصل پوششی روی چراغ های ال ای دی است که هم اکنون نیز در دستگاه های جدید استفاده می شود. اما از هزاران ال ای دی کوچکتر استفاده شده و یک ورقه فیلم کوانتوم دات نیز به دستگاه اضافه شده تا رنگ و کنتراست نمایشگر را ارتقا دهد.

فناوری  مینی ال ای دی همانطور که از نامش پیداست نسخه ای از چراغ های ال ای دی در خوشه هایی متراکم هستند. در سری تلویزیون های جدید ال جی نیز تا ۳۰ هزار خوشه مینی ال ای دی به کار می رود.

دستگاه های جدیدال جی با توجه به فناوری پیشرفته می توانند هاله اطراف اشیای درخشان در پس زمینه سیاره را در تصویر بکاهند و در کل درخشندگی نمایشگر بیشتر می شود.


ارسال نظرات
بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانالیس؛ هزینه امنیت سایبری در سال 2021 چقدر خواهد بود؟
در مراسم افتتاح شعبه پردیس فارابی پارک فناوری تهران مطرح شد وظیفه پارک علم‌وفناوری تبدیل خدمات و محصولات دانشگاهی به فناوری است
مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان اعلام کرد: ارائه خدمات به دانش‌بنیان‌ها افزایش می‌یابد
توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد؛ پیش بینی حرکت بعدی یک جسم قبل از وقوع آن
نیازمندیها