کد خبر: ۱۲۸۱۸
|
۱۳ دی ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۳


جرایم سایبری در روسیه رشد ۴ برابری داشته است

به گفته رئیس بزرگترین بانک روسیه، جرائم سایبری در ۲۰۲۰ میلادی ۴ برابر افزایش یافته است.به گزارش «نبض‌فناوری»؛  به نقل از تاس، هرمان گرف رئیس اسبربانک، بزرگترین بانک روسیه اعلام کرد جرائم سایبری در ۲۰۲۰ میلادی ۴ برابر افزایش یافته است. به گفته او  تاکنون سازمان های مجری قانون نتوانسته اند رشد سریع چنین جرائمی را متوقف کنند.

او در یک مصاحبه خبری گفت: مجرمان از جدیدترین ابزارهای فنی استفاده می کنند. قبل از شیوع ویروس کرونا حجم جرائم سایبری سالانه دو برابر افزایش یافته بود. اما در ۲۰۲۰ این شاخص ۴ برابر بیشتر شده است.

گرف در ادامه سخنانش اشاره کرد اکنون فقط افراد سالمند قربانی مجرمان سایبری نیستند، بلکه گاهی اوقات در چنین حملاتی میلیون ها روبل از یک فرد سرقت می شود.

رئیس اسبربانک افزود: مجرمان سایبری دو هفته قبل چندصد میلیون روبل از یک مشتری ما که از مدیران ارشد است، سرقت کرده اند. موارد مشابه متعددی نیز وجود دارد.

او در ادامه تاکید کرد: افراد هنگام انتخاب یک بانک باید میزان امنیت سایبری آن را نیز در نظر بگیرند. گرف در این باره گفت: همیشه می گویم بانکی را انتخاب کنید که  از لحاظ سایبری نیز امنیت داشته باشد.

همچنین رئیس اسبربانک اشاره کرد در جهان کنونی مجرمان سریع تر از نیروهای ویژه عمل می کنند و این یک مشکل جهانی است. مکانیسم های دولتی بسیار سهل انگارانه است. این چالش فقط مربوط به روسیه نیست و بسیاری از کشورها در وضعیت مشابهی قرار دارند.


ارسال نظرات
بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانالیس؛ هزینه امنیت سایبری در سال 2021 چقدر خواهد بود؟
در مراسم افتتاح شعبه پردیس فارابی پارک فناوری تهران مطرح شد وظیفه پارک علم‌وفناوری تبدیل خدمات و محصولات دانشگاهی به فناوری است
مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان اعلام کرد: ارائه خدمات به دانش‌بنیان‌ها افزایش می‌یابد
توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد؛ پیش بینی حرکت بعدی یک جسم قبل از وقوع آن
نیازمندیها