کد خبر: ۱۲۸۷۴
|
۱۳ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۱
بر اساس اعلام روزنامه اقتصادی کره شرکت هیوندای با عقد قراردادی Boston Dynamics را از Softbank خرید.

 

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ به گزارش روزنامه کره اقتصادی، هیوندای موتورز در حال خریداری بوستون دینامیک است. این نشریه می‌گوید Softbank موافقت كرده است كه سازنده ربات را به قیمت ۱ تریلیون وون (۹۱۷ میلیون دلار) بفروشد. این شرکت‌ها بر اساس گزارش قبلی بلومبرگ حداقل از اوایل ماه نوامبر در مورد فروش بحث کرده‌ بودند.
بیشتر بخوانید

شرکت Boston Dynamics به دلیل ایجاد شبیه‌سازی سگ رباتیک Spot شناخته می‌شود که فروش آن را از اواسط سال ۲۰۲۰ با قیمت ۷۵هزار دلار آغاز کرد. این ربات چهار پا می‌تواند از پله‌ها بالا برود، گوسفندان گله را دنبال کند و یک نگهبان باشد. همچنین در اوایل سال جاری این دستگاه به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی کمک کرد تا از راه دور بیمارانی را که در بیمارستان زنان در بوستون مشکوک به بیماری کرونا بودند را تشخیص بدهد. این شرکت همچنین در پشت ربات انسان نما Atlas قرار دارد که برای انجام کارهای دستی و پارکور به اندازه کافی چابک است.

شرکت هیوندای Boston Dynamics را از Softbank خرید

شرکت Boston Dynamics یک موسسه فناوری در ماساچوست است که اولین بار در سال ۲۰۱۳ توسط گوگل خریداری شد. در سال ۲۰۱۷ شرکت مادر Alphabet  آن را به Softbank فروخت که این شرکت چشم‌انداز موج بعدی رباتیک هوشمند را داشت. طی دو سال گذشته هیوندای موتور سرمایه‌گذاری زیادی در زمینه رباتیک کرده است و متعهد شده است که تا سال ۲۰۲۵ بالغ بر ۱/۵ تریلیون وون (۱/۴ میلیارد دلار آمریکا) در این صنعت سرمایه‌گذاری کند. این شرکت بیشتر روی تولید ربات‌های چرخ‌دار برای استفاده در کارخانه متمرکز شده است. البته ماشین‌آلاتی به اندازه Spot و Atlas طراحی کرده‌است که در نوع خود جالب هستند. این روزنامه ادعا کرد هیوندای موتور حدود ۴۰۰ میلیارد وون هزینه خواهد کرد؛ در حالی که شرکت‌های وابسته به این شرکت، از جمله شرکت تولید‌کننده قطعات خودرو، هیوندای موبیس باقی‌مانده قیمت خرید را پرداخت خواهند کرد.

ارسال نظرات
در دوران قبل و بعد از ریاست جمهوری آمریکا؛ سود مالی شرکت های وابسته به ترامپ چقدر بوده است؟
رشد 500 درصدی کاربران تلگرام در 72 ساعت! ثبت بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال
درهنگام بحث های رودر رو استفاده شد؛ فناوری طیف سنجی مادون قرمز برای ثبت آنی فعالیت مغز
با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و زیرساخت؛ توسعه نخستین سکوهای ابری توزیع‌شده در کشور آغاز شد
یک مقام مسوول انجمن واردکنندگان تلفن همراه: رجیستر کردن تبلت، هزینه اضافه‌ای برای مصرف‌کننده ندارد
این فناوری پیشرفته معضل آب مناطق محروم را حل می‌کند بومی‌سازی یک دستگاه تحریمی توسط محققان ایرانی
نیازمندیها