کد خبر: ۱۳۵۰۵
|
۱۳ دی ۱۳۹۹ | ۲۳:۲۴
شیائومی را همواره به تولید محصولات باکیفیت و خوش قیمت می‌شناسیم. در سوی دیگر، اپل با محصولات گران قیمت و خاص خود قرار دارد.

شیائومی Mi11 در برابر آیفون ۱۲؛ قیمت ساخت یکسان، قیمت فروش نصف!

شیائومی را همواره به تولید محصولات باکیفیت و خوش قیمت می‌شناسیم. در سوی دیگر، اپل با محصولات گران قیمت و خاص خود قرار دارد. سال گذشته شیائومی به دلیل قیمت گذاری پرچمدارش، یعنی شیائومی Mi 10، بارها و بارها سرزنش شد زیرا کاربران انتظار تعیین قیمت ۱۰۰۰ دلاری برای پرچمدار شیائومی را نداشتند، اما با قیمت کنونی گوشی پرچمدار ۲۰۲۱ شیائومی، یعنی Mi 11، این انتقادها از بین رفته است. درواقع امسال شیائومی، پرچمدار خود را با قیمتی حدوداً نصف پرچمدار قبلی عرضه کرده است. همچنین امکان خرید گوشی به همراه شارژر و یا بدون شارژر هم وجود دارد، این در حالی است که اپل تنها یک نمونه‌ی بدون شارژر از گوشی‌های آیفون ۱۲ خود را راهی بازار کرده است.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ گذشته از این موارد، موضوعات بحث برانگیز دیگری هم وجود دارد. برای نمونه یک مسئله‌ی جنجالی، هزینه‌ی ساخت شیائومی Mi 11 است که با هزینه‌ی ساخت آیفون ۱۲ مقایسه می‌شود. Pan Jiutang یکی از تحلیلگران معروف و البته یکی از افرادی است که کمپانی شیائومی همکاری داشته است. به گفته‌ی این تحلیلگر هزینه‌ی ساخت شیائومی Mi 11 تقریباً برابر با هزینه‌ی ساخت آیفون ۱۲ اپل است.

البته هیچ وقت اطلاعات دقیقی درباره‌ی هزینه‌ی واقعی ساخت گوشی‌ها در دست نیست اما بنا به شایعات، پرچمداران امسال شیائومی و اپل، هزینه‌ی ساختی برابر با ۳۷۳ دلار داشته‌اند. اما قسمت تعجب برانگیز هنوز باقی مانده است، آیفون ۱۲ به قیمت حدود ۱۰۰۰ دلار فروخته می‌شود اما شیائومی Mi 11 تقریبا نصف آن، یعنی حدود ۶۰۰ دلار قیمت دارد. درواقع با وجود هزینه‌ی ساخت یکسان، تفاوت قیمت فروش این دو محصول حدود ۴۰۰ دلار است. این موضوع نشان می‌دهد که شیائومی حاشیه‌ی سود بسیار کمی را نسبت به اپل، برای محصولات خود در نظر گرفته است.

بدون شک همین قیمت مناسب، باعث شده است که شیائومی تنها در مدت ۵ دقیقه، بتواند بیش از ۳۵۰ هزار دستگاه گوشی Mi 11 را به فروش برساند.

ارسال نظرات
با افتتاح نخستین دیتا سنتر در منطقه پیام؛ موتور قطب دیتا سنتر کشور روشن می شود
معرفی بزرگان فناوری اطلاعات؛ با خالق سیستم عامل لینوکس آشنا شوید
در راستای توسعه همکاری امضاء شد؛ نفوذ فناوری به حوزه نشر و کتاب
در راستای حمایت از شرکت­‌های دانش­‌بنیان برای ورود به بازار بورس؛ دستورالعمل اجرایی تبدیل شرکت‌های تجارتی به یکدیگر ابلاغ شد
نبرد بر سر اینترنت ماهواره‌ای و 5G: نبرد غول‌های فناوری در مقابل استارلینک
خود کفایی صنعت پتروشیمی با کمک یک شرکت دانش بنیان؛ تولید گاز سنتز پتروشیمی در کل چرخه به نقطه صد درصدی رسید
نیازمندیها