کد خبر: ۱۳۵۲۹
|
۱۴ دی ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۱
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا گفت: کیت‌های تشخیص سریع که اکنون سه شرکت دانش‌بنیان به تولید آن ورود پیدا کرده‌اند، در مرحله اخذ تائیدیه نهایی هستند.

کیت های تست سریع کرونا در مرحله نهایی اخذ تأییدیه

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ مصطفی قانعی در مصاحبه با شبکه خبر در خصوص کیت‌های تشخیص سریع کرونا گفت: دو ماه گذشته وزارت بهداشت قبول کرد که از کیت‌های تشخیص سریع برای غربالگری جمعیت استفاده کند.

وی با بیان اینکه همچنین قرار بود که این کیت‌ها از کره جنوبی وارد کشور شود، افزود: سه شرکت دانش‌بنیان به تولید این کیت‌های سریع ورود پیدا کردند که اکنون در مرحله اخذ تائیدیه نهایی هستند.

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا ادامه داد: ما می‌توانیم سهم عمده‌ای از افراد علامت‌دار را ظرف ۲۰ دقیقه با کیت‌های سریع شناسایی کنیم؛ کیت‌های PCR پس از یک روز، نتیجه مبتلا بودن فرد به کرونا را مشخص می‌کند که همین باعث می‌شود افراد خود را در این مدت زمان قرنطینه نکنند.

قانعی تأکید کرد: کیت‌های سریع باعث می‌شود میزان آگاهی فرد از بیماری‌اش سریعتر حاصل شود؛ در نتیجه غربالگری سریعتر ممکن خواهد شد.

وی در خصوص قیمت کیت‌های سریع در مقایسه با کیت‌های PCR گفت: قیمت‌ کیت‌های سریع یک‌ سوم یا یک‌ چهارم قیمت کیت‌های PCR است.

 

ارسال نظرات
سید جمال هادیان در توئیتر منتشر کرد؛ اتهامات آذری جهرمی در دادسرای فرهنگ و رسانه چه بود؟
زنگنه در آئین افتتاح بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، اساسنامه ایجاد پارک فناوری نفت و گاز ری در مراحل پایانی است/حضور ۵۲ شرکت استارتاپی در نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت
وحدت در رویداد سرمایه‌گذاری سکوی پرتاب یزد: معرفی استان یزد به عنوان پایلوت اقتصاد دانش‌بنیان
مدیر عامل شرکت زنجیره بلوک رمز پرداز، در گفت‌وگو با نبض فناوری؛ ساماندهی استخراج‌کنندگان رمز ارز با ماینو/ بجای بی‌انصافی در حق ماینینگ‌ها مدال شجاعت دهید
معرفی بزرگان فناوری اطلاعات؛ با خالق وب جهانی آشنا شوید
با بومی‌سازی تجهیزات راهبردی فناوری نانو؛ توانمندی‌های صنعتی به چرخه تولید می‌رسد
در مجمع عمومی دوم بهمن‌ماه سازمان نصر استان تهران اعلام شد: برگزاری مجدد انتخابات اعضای هیأت مدیره دوره ششم در دو شاخه فروشگاه‌ها و مشاوران
نیازمندیها