کد خبر: ۱۳۵۹۱
|
۱۷ دی ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۷
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی معاونت علمی با بیان اینکه فناوری پسا «AI»در حال ظهور است گفت: باید بدون تأخیر و با داده کاوی بتوانیم فناوری پسا هوش مصنوعی را به بلوغ برسانیم.


با داده کاوی فناوری «پساهوش مصنوعی» را به بلوغ برسانیم

دکتر مجید نیلی احمدآبادی امروز در مراسم شناخت و تحلیل گفتمان و رفتار جامعه ایرانی در بحران کرونا که در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت آنلاین برگزار شد، با بیان اینکه داده کاوی هوشمند به توان علوم شناختی برای تحریک جامعه علمی و شرکتهای دانش بنیان است، گفت: این فراخوان را برگزار کردیم و تیم‌هایی به عنوان تیم‌های برگزیده انتخاب شدند.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ وی با تاکید بر اینکه تحلیل داده‌ها نیاز به فناوری پسا هوش مصنوعی دارد، گفت: باید بدون تأخیر و با داده کاوی بتوانیم فناوری پسا AI را به بلوغ برسانیم. ما باید به واسطه این فناوری درک مخاطب و اثربخشی را در یک موضوعی اندازه گیری کنیم.

وی با بیان اینکه داده کاوی هوشمند به توان علوم شناختی می‌تواند در حکمرانی، سیاست‌های ملی و اقتصادی و … تأثیر بگذارد، گفت: ما می‌توانیم با استفاده از این فناوری با سرعت بیشتر و چشم بازتر سیاست گذاری و برنامه ریزی در حوزه‌های مختلف را داشته باشیم.

 این مراسم با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری، دکتر کمال خرازی مشاور معاون علمی و فناوری در علوم شناختی و دکتر مجید نیلی احمد آبادی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی برگزار شد و برگزیدگان این فراخوان معرفی و تقدیر شدند.

منیع: مهر

ارسال نظرات
پروژه بلواسکای؛ پروتکل غیرمتمرکز توییتر که شبکه‌های اجتماعی را متحول می‌کند Bluesky چیست؟
با ایده جالب نیسان دفترکارخود را در هرجایی به پا کنید کار در خانه را فراموش کنید!+فیلم
واتس آپ موقتاً عقب‌نشینی کرد: اشتراک داده‌ها با فیسبوک به تعویق افتاد
نیازمندیها