کد خبر: ۱۳۵۹۹
|
۱۸ دی ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۰
اپراتور ایتالیایی هو موبایل اعلام کرده که افرادی که به علت حملات هکری دچار مشکل شده‌اند، می‌توانند سیم کارت‌های خود را تعویض کنند.

هک شدن ۲.۵ میلیون سیم کارت ایتالیایی

هو موبایل که در مالکیت وودافون است، این موضوع را در روز دوشنبه تأیید کرده و افزوده که علاوه بر تعویض سیم کارت مشتریان آسیب دیده در حال بررسی موضوع برای شناسایی عوامل این حمله هکری است.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ اولین بار یک تحلیل‌گر امنیتی در ۲۸ دسامبر در زمان حضور در یک مجمع آنلاین در بخش تاریک وب متوجه موضوع شد. وی یک پایگاه داده را شناسایی کرد که حاوی اطلاعات مشترکان خدمات این اپراتور تلفن همراه بود و توسط هکر‌ها برای فروش عرضه شده بود.

هو موبایل ابتدا به گزارش‌های منتشر شده در این زمینه اهمیتی نداد، اما سرانجام مجبور شد موضوع را در روز دوشنبه تأیید کند و با ارسال پیامک برای افراد هک شده از آن‌ها خواست برای تعویض سیم کارت‌های خود به رایگان اقدام کنند.

از جمله اطلاعات هک شده بدین شیوه می‌توان به نام و نام خانوادگی، شماره‌های تلفن، شماره‌های تأمین اجتماعی، آدرس‌های ایمیل، تاریخ و محل تولد، ملیت و آدرس منزل اشاره کرد. اپراتور ایتالیایی مدعی است در جریان این حمله داده‌های مالی سرقت نشده است.

ارسال نظرات
معرفی بزرگان فناوری اطلاعات؛ با پدر زبان برنامه نویسی جاوا آشنا شوید
با حمایت صندوق نواوری و شکوفایی؛ بهره‌برداری از خط توليد ملی ايمپلنت دندانی
گشایش بزرگ‌ترین مرکز نوآوری صنعت قطعه‌سازی خودرو با حضور ستاری؛ قطعه‌سازی خودرو صاحب مرکز نوآوری شد/بستری برای تحول خودرو با قطعات ایران‌ساخت
نیازمندیها