کد خبر: ۱۳۶۰۲
|
۱۸ دی ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۵
پس از شکست خوردن طرح ارائه رمزارز «TON» شرکت تلگرام، اکنون سرمایه گذاران ناراضی منتظر بازپس گرفتن سرمایه خود هستند و حتی برخی از آنها قصددارند از پاول دوروف شکایت کنند.

سرمایه گذارن رمرارزی تلگرام منصرف شدند

سرمایه گذاران ناراضی که عرضه اولیه رمزارز این شرکت را خریده بودند، اکنون ادعا می کنند پاول دوروف( بنیانگذار تلگرام) باید سهام خود در این شرکت را بفروشد و بدهی اش را پرداخت کند.


به گزارش «نبض‌فناوری»؛ هنگامیکه توکن «TON» عرضه شد، سرمایه گذاران در کل ۱.۷ میلیاردلا در آن سرمایه گذاری کردند. اما این پروژه عملا متوقف شد زیرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا از لحاظ قانونی ایراداتی به آن وارد کرد.


دوروف بعدا به سرمایه گذاران اعلام کرد می توانند بلافاصله ۷۷ درصد از سرمایه اولیه خود را پس بگیرند یا یک سال منتظر بمانند و ۸۷ درصد آن را دریافت کنند. عده ای که گزینه دوم را انتخاب کردند، اکنون منتظرآوریل سال جاری هستند تا سرمایه خود را پس بگیرند.

 

سرمایه گذاران رمزارز تلگرام: پولمان را پس بدهید


دوروف در ژوئن ۲۰۲۰ ادعا کرد ۱.۲ میلیارد دلار از سرمایه دریافتی را به شکل مستقیم و قراردادهای وام، بازپرداخت کرده است.


اما به نوشته فوربس روسیه، برخی از سرمایه گذاران از انتظار خسته شده اند و بسیاری همچنان منتظر دریافت سرمایه شان هستند.


این رسانه به نقل از منبع آگاه ادعا می کند، دوروف این پول را در تلگرام سرمایه گذاری کرده است.
فوربس می گوید: «دوروف ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه جمع آوری کرد و در نهایت او مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار را برای خودش نگه داشت. او باید بخشی ازتلگرام یا کل شرکت را بفروشد و پول سرمایه گذاران را پرداخت کند. او سرمایه را به جای «TON» صرف پیام رسان تلگرام کرده است»


از سوی دیگر ممکن است اوضاع وخیم تر شود. همین رسانه به نقل از پاول چرکاشین مدیر شرکت «مایند راک کپیتال» (که در پروژه رمزارز تلگرام سرمایه گذاری کرده) گفته که چند گروه از سرمایه گذاران تصمیم دارند از دوروف شکایت کنند.

منبع:سکه نیوز

ارسال نظرات
سید جمال هادیان در توئیتر منتشر کرد؛ اتهامات آذری جهرمی در دادسرای فرهنگ و رسانه چه بود؟
زنگنه در آئین افتتاح بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، اساسنامه ایجاد پارک فناوری نفت و گاز ری در مراحل پایانی است/حضور ۵۲ شرکت استارتاپی در نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت
وحدت در رویداد سرمایه‌گذاری سکوی پرتاب یزد: معرفی استان یزد به عنوان پایلوت اقتصاد دانش‌بنیان
مدیر عامل شرکت زنجیره بلوک رمز پرداز، در گفت‌وگو با نبض فناوری؛ ساماندهی استخراج‌کنندگان رمز ارز با ماینو/ بجای بی‌انصافی در حق ماینینگ‌ها مدال شجاعت دهید
نیازمندیها