کد خبر: ۱۳۶۱۰
|
۱۸ دی ۱۳۹۹ | ۲۱:۴۵
انتشار پیامی جعلی در واتساپ باعث اخاذی بسیاری از کلاهبرداران فضای مجازی از کاربران شده است.

هشدار! پیام‌های جعلی جدید در واتساپ را جدی نگیرید

واتساپ یکی از بهترین پیامرسان‌ها برای برقراری ارتباط با دیگر کاربران فضای مجازی است اما به تازگی مشکلاتی از جمله پیام‌های جعلی در این پیامرسان به وجود آمده است که بهتر است اطلاعاتی را راجع به آن بدانید.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ اداره کل نیرو‌های امنیت داخلی آمریکا در اینباره گفت:تعدادی از شهروندان از طریق برنامه واتساپ پیام جعلی دریافت می‌کنند، پیامی مبنی بر اینکه که آن‌ها می‌توانند از طریق دسترسی به یک پیوند خاص در یک برنامه سازمان بهداشت جهانی (WHO) (سازمان بهداشت کلمه) ثبت نام کنند تا پس از پاسخ به چندین سوال و پرداختن هزینه‌ای، به هدف این برنامه برسند اما غافل از اینکه کلاهبردان با اهداف شومشان در پشت این برنامه‌ها دام پهن کردند.

باید بدانید که این پیام به سازمان بهداشت جهانی تعلق ندارد و ممکن است هدف آن کشیدن اطلاعات از دستگاه گیرنده برای آماده سازی استفاده بعدی در اقدامات جعلی باشد.

 

بنابراین، اداره کل نیرو‌های امنیت داخلی آمریکا از شهروندان محترم می‌خواهد که هوشیار و محتاط باشند و به هیچ منبع ناامن و تایید نشده وارد نشوند تا در معرض عملیات جعلی قرار نگیرند و همچنین با دریافت هرگونه پیامک یا نامه الکترونیکی از طرف ارگان‌ها، سازمان‌ها، موسسات و ...به آن‌ها اعتماد نکرده و دعوتشان را قبول نکنند. عجله نکردن و اطمینان از منبع در جستجوی سایت‌ها باید اولویت هر یک از کاربران فضای مجازی باشد.

 

ارسال نظرات
معرفی بزرگان فناوری اطلاعات؛ با پدر زبان برنامه نویسی جاوا آشنا شوید
با حمایت صندوق نواوری و شکوفایی؛ بهره‌برداری از خط توليد ملی ايمپلنت دندانی
گشایش بزرگ‌ترین مرکز نوآوری صنعت قطعه‌سازی خودرو با حضور ستاری؛ قطعه‌سازی خودرو صاحب مرکز نوآوری شد/بستری برای تحول خودرو با قطعات ایران‌ساخت
نیازمندیها