کد خبر: ۱۳۶۱۲
|
۱۸ دی ۱۳۹۹ | ۲۱:۵۹

اپلیکیشن های سارق رمزارز؛ کاربران مراقب باشند

یک شرکت امنیت سایبری ۳ اپلیکیشن را معرفی کرده که با استفاده از یک بدافزار، کیف پول رمزارزی کاربران را خالی می کند. این بدافزار از یک سال قبل فعال بوده اما در ماه گذشته کشف شده است.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ محققان امنیت سایبری، بدافزاری را کشف کرده اند که طی یک سال گذشته با ایجاد چند اپلیکیشن جعلی، کاربران رمزارز را هدف گرفته است.

شرکت امنیت سایبری«انتزرلبز»(IntezerLabs) هشدار داد، افزایش ناگهانی قیمت رمزارزها سبب شده فعالیت هکرها رشد کند. بدافزار کشف شده طی سال گذشته فعال بوده اما در دسامبر ۲۰۲۰ کشف شده است.

این تروژان که از راه دور قابلیت دسترسی برای هکرها را فراهم می کند ElecttoRAT نام دارد و برای خالی کردن کیف پول هزاران کاربر ویندوز، مک او اس و لینوکس استفاده شده است.

۳ اپلیکیشن مرتبط با رمز ارز در این نوع حمله استفاده شده اند که عبارتند از: Jamm، eTrade/Kintum وDaoPoker که همه آنها وب سایت مخصوص خود را دارند. دو مورد اول اپلیکیشن جعلی تجارت رمزارز هستند و اپ سوم مبتنی بر شرط بندی است.

بدافزار مخفی شده داخل اپلیکیشن ها به شدت خطرناک است
در تحقیق مذکور آمده است:« ElecttoRAT قابلیت های مختلفی دارد و می تواند پسورد را سرقت کند، اسکرین شات بگیرد و فایل دیسک های رایانه را آپلود و دانلود کند، همچنین قادر به اجرای دستوراتی در دستگاه کاربر است»

این اپلیکیشن ها در شبکه های اجتماعی مانند توئیتر، تلگرام و همچنین انجمن های رمزارز مانندBitcointalk تبلیغ می شوند.

شرکت امنیت سایبری مذکور تخمین می زند ElecttoRAT تاکنون هزاران قربانی را مبتلا و کیف پول های رمزارزی آنها خالی کرده است. کارشناسان

انتزرلبز اشاره کرده اند شواهدی وجوددارد که دستگاه های برخی کاربران با استفاده از کیف پول های رمزارزی مشهور مانند MetaMask هک شده است.

ارسال نظرات
در دوران قبل و بعد از ریاست جمهوری آمریکا؛ سود مالی شرکت های وابسته به ترامپ چقدر بوده است؟
رشد 500 درصدی کاربران تلگرام در 72 ساعت! ثبت بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال
درهنگام بحث های رودر رو استفاده شد؛ فناوری طیف سنجی مادون قرمز برای ثبت آنی فعالیت مغز
با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و زیرساخت؛ توسعه نخستین سکوهای ابری توزیع‌شده در کشور آغاز شد
یک مقام مسوول انجمن واردکنندگان تلفن همراه: رجیستر کردن تبلت، هزینه اضافه‌ای برای مصرف‌کننده ندارد
این فناوری پیشرفته معضل آب مناطق محروم را حل می‌کند بومی‌سازی یک دستگاه تحریمی توسط محققان ایرانی
نیازمندیها