کد خبر: ۱۳۶۱۷
|
۱۹ دی ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۵
منابع امنیتی آمریکا، دولت روسیه را پشت این حملات هکر‌ها معرفی کرده اند. با این حال، مسکو بار‌ها دخالت این کشور در حملات سایبری در ایالات متحده را رد کرده است.

دسترسی به سامانه پرونده‌های دادگاه‌های فدرال آمریکا

روزنامه وال استریت ژورنال از هک شدن سامانه پرونده‌های دادگاه‌های فدرال آمریکا در جریان حملات سایبری چندی پیش علیه نهاد‌های حساس آمریکا ازجمله وزارت خزانه‌داری، وزارت امنیت داخلی و مراکز هسته‌ای این کشور خبر داد.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛  عوامل عملیات هکری گسترده علیه شرکت سولارویندز به احتمال زیاد به سامانه پرونده‌های دادگاه‌های فدرال آمریکا دسترسی یافته اند.

این در حالی است که همزمان با هرج و مرج در واشنگتن‌دی‌سی، پایتخت آمریکا و هجوم طرفداران ترامپ به کنگره، وزارت دادگستری آمریکا نیز هک شد.

وزارت دادگستری آمریکا با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: این وزارتخانه تحت حمله هکر‌ها قرار گرفته است. این حملات سایبری به احتمال زیاد از سوی روسیه انجام می‌شود.

پیش‌تر نیز چندین نهاد مهم امنیتی و سیاسی آمریکا هدف حملات سایبری قرار گرفته بودند.

پنجشنبه ۲۷ آذرماه شرکت مایکروسافت اعلام کرد که نرم‌افزار‌های ضدویروس شرکت آمریکایی سولار ویندز ده‌ها نفوذ را در سامانه‌های خود ثبت کرده‌اند. این مقام ناتو اعلام کرد این سازمان در برخی از سامانه‌هایش در بلژیک از نرم‌افزار این شرکت آمریکایی استفاده کرده است.

بنا به گزارش رسانه‌های آمریکا، یکشنبه ۲۳ آذرماه یک گروه هکری حملات سایبری گسترده‌ای را با پشتیبانی یک قدرت خارجی به نهاد‌های آمریکایی صورت داده و داده‌های چندین سازمان دولتی را به سرقت برده‌اند. گفته می‌شود ده‌ها حمله سایبری علیه نهاد‌های حساس آمریکا ازجمله وزارت خزانه‌داری، وزارت امنیت داخلی و مراکز هسته‌ای این کشور انجام شده که مقامات آمریکا را به‌شدت نگران کرده و احتمالا در این حملات اطلاعات بسیار مهمی به سرقت رفته است.

منابع امنیتی آمریکا، دولت روسیه را پشت این حملات هکر‌ها معرفی کرده اند. با این حال، مسکو بار‌ها دخالت این کشور در حملات سایبری در ایالات متحده را رد کرده است.

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا در این باره گفته است احتمال زیاد روسیه پشت حملات گسترده سایبری به نهاد‌های آمریکایی قرار دارد.

ارسال نظرات
بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانالیس؛ هزینه امنیت سایبری در سال 2021 چقدر خواهد بود؟
در مراسم افتتاح شعبه پردیس فارابی پارک فناوری تهران مطرح شد وظیفه پارک علم‌وفناوری تبدیل خدمات و محصولات دانشگاهی به فناوری است
مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان اعلام کرد: ارائه خدمات به دانش‌بنیان‌ها افزایش می‌یابد
توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد؛ پیش بینی حرکت بعدی یک جسم قبل از وقوع آن
نیازمندیها