کد خبر: ۱۳۶۲۲
|
۱۹ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۶
برنامه اسنپ چت در اقدام جدید خود حساب کاربری دونالد ترامپ را به دلیل تحریک کاربران به خشونت مسدود کرد.

اسنپ چت هم حساب ترامپ را مسدود کرد


اسنپ چت حساب ترامپ را مسدود کردبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه اسنپ چت پس از حمله شورشیان طرفدار ترامپ به کنگره آمریکا، حساب کاربری دونالد ترامپ را مسدود کرد. سخنگوی اسنپ چت در مصاحبه‌ای تأیید کرد: این اقدام در روز چهارشنبه انجام شده و افزود: این شرکت قبل از ارزیابی مجدد تصمیم خود، وضعیت را از نزدیک رصد می‌کند.

 

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ این اولین بار نیست که اسنپ چت در مورد نگرانی سخنان تحریک آمیز و خطرناک ترامپ اقدام می‌کند. سخنگوی اسنپ چت در ماه ژوئن، اعلام کرده بود: محتوای پیام‌های منتشر شده در اسنپ چت ترامپ دیگر در برگه Discover خود تبلیغ نمی‌شود و فقط در صورت مشترک شدن یا جستجو برای کاربران، قابل مشاهده است.

 

ایوان اشپیگل، بنیانگذار و مدیر اجرایی اسنپ چت گفت: "برنامه Snapchat نمی‌تواند به سادگی از کنار حساب‌هایی که در آمریکا موجب ایجاد خشونت نژادی، تبلیغ و تحریک افراد به این دست از رفتارها، بگذرد، خواه این کار را در پلتفرم ما انجام دهند یا خارج از آن. "

 

اسنپ چت حساب ترامپ را مسدود کرد

 

سخنگوی اسنپ چت گفت: برخلاف بسیاری از پلتفرم‌های دیگر رسانه‌های اجتماعی، برنامه Snapchat راه ارتباطی کاربران را با دوستان بیشتر از ارتباط با مخاطبان فراهم کرده است. این تمرکز بر ایجاد مشکل در گسترش اطلاعات غلط با تکیه بر محتوای تعدیل و تأیید شده است. به عنوان مثال، برگه Discover فقط محتوای شرکای تحریریه مانند رویترز و سایر سازمان‌های خبری را نشان می‌دهد.

توئیتر همچنین پس از اجبار حذف سه توییت، حساب کاربری ترامپ را مسدود کرد، اما این اقدام ممکن است فقط ۱۲ ساعت طول بکشد. فیسبوک و اینستاگرام نیز به مدت ۲۴ ساعت از ارسال پیام ترامپ، فعالیت حساب او را متوقف کرده و هشتگ # StormTheCapitol را مسدود کردند. بسیاری از فعالان توئیتر و فیسبوک خواستار ممنوعیت فعالیت دائمی ترامپ از این شبکه‌های اجتماعی هستند، و همچنین سازمان اخلاقی Accountable Tweet در توئیتی نوشت: "حمله خشونت آمیز به کنگره امروز دلخراش بود، اما خیلی دور از ذهن نبود. متأسفانه آمادگی و پاسخ توئیتر و فیسبوک به این دست از اتفاقات به شدت ناکافی و روند بسیار کندی دارد."

ارسال نظرات
معاون وزیر ارتباطات در سفر به استان یزد خبر داد: رشد جهانی ایران در حوزه اقتصاد دیجیتال طی سه سال گذشته
مدیرعامل یک شرکت استارتاپی در گفت‌وگو با نبض فناوری؛ تولید ۴ محصول کاربردی با استفاده از هوش مصنوعی/ زیر ساخت‌های قانونی اصلاح شود
مدیرعامل بانک کارآفرین : قرض الحسنه به بانک کارآفرین می آید
وعده معاون علمی و فناوری چی بود! آیا ستاری به وعده‌های خود عمل کرد؟
نیازمندیها