کد خبر: ۱۳۶۳۹
|
۲۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۸
اکنون چهار کارخانه نوآوری در کشور داریم که به زودی در ۱۳ استان هم این کارخانه‌ها راه اندازی می‌شود.

صادرات شرکت‌های دانش بنیان در آستانه یک میلیارد دلار

سورنا ستاری با اشاره به اینکه با تلاش شرکت‌های دانش بنیان تا پایان دولت دوازدهم بیش از ۸۲ ماده اولیه دارویی، داخلی سازی می‌شود افزود: در این شرکت‌ها برنامه‌های گسترده‌ای برای امنیت غذا، دارو، مواد اولیه دارو، واکسن‌ها، نهاده‌های کشاورزی مانند بذر، کود و سم که متاسفانه اکنون با رقم بالایی وارد می‌شود، در حال اجراست.
به گزارش «نبض‌فناوری»؛ وی به دستور رئیس جمهور مبنی بر راه اندازی حداقل یک کارخانه نوآوری توسط بخش خصوصی در هر استان اشاره کرد و گفت: اکنون چهار کارخانه نوآوری در کشور داریم که به زودی در ۱۳ استان هم این کارخانه‌ها راه اندازی می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: یکی از این کارخانه‌های نوآوری در شرق تهران قرار دارد که چند ده هزار متر مربع زمین در اختیار جوانان قرار می‌گیرد تا بتوانند شرکت‌های خودشان را توسعه دهند.
آقای ستاری گفت: اکنون روند رو به رشدی در توسعه کارخانه‌های نوآوری با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه شتاب دهنده‌ها و کسب و کار‌های نوپا (استارتاپ ها) در جریان است.

منبع/صدا و سیما

ارسال نظرات
سید جمال هادیان در توئیتر منتشر کرد؛ اتهامات آذری جهرمی در دادسرای فرهنگ و رسانه چه بود؟
زنگنه در آئین افتتاح بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، اساسنامه ایجاد پارک فناوری نفت و گاز ری در مراحل پایانی است/حضور ۵۲ شرکت استارتاپی در نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت
وحدت در رویداد سرمایه‌گذاری سکوی پرتاب یزد: معرفی استان یزد به عنوان پایلوت اقتصاد دانش‌بنیان
مدیر عامل شرکت زنجیره بلوک رمز پرداز، در گفت‌وگو با نبض فناوری؛ ساماندهی استخراج‌کنندگان رمز ارز با ماینو/ بجای بی‌انصافی در حق ماینینگ‌ها مدال شجاعت دهید
نیازمندیها