کد خبر: ۱۳۶۴۱
|
۲۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۶
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: ستاد نقشه جامع علمی کشور این موضوع را پیگیری و رسیدگی کند.

انتقاد از کاهش بودجه پژوهش و فناوری در لایحه ۱۴۰۰

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از کاهش سهم بودجه پژوهش و فناوری در تولید ناخالص ملی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ انتقاد کرد و خواستار پیگیری آن توسط ستاد نقشه جامع علمی کشور شد.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛  جلسه ١۴٢ ستاد نقشه جامع علمی کشور به ریاست دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

محمدرضا مخبر دزفولی با اشاره به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد بررسی لایحه بودجه آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سال ۱۴۰۰ کل کشور، گفت: در این گزارش اعلام شده است که سهم اعتبارات پژوهش و فناوری از تولید ناخالص داخلی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ حدود ۰.۳۲ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: این میزان از سهم پژوهش و فناوری از تولید ناخالص داخلی با اهداف سیاست‌های کلی علم و فناوری و نقشه جامع علمی کشور در خصوص افزایش سهم تحقیق و توسعه از تولید ناخالص داخلی فاصله زیادی دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: ستاد نقشه جامع علمی کشور این موضوع را پیگیری و رسیدگی کند.

ارسال نظرات
سید جمال هادیان در توئیتر منتشر کرد؛ اتهامات آذری جهرمی در دادسرای فرهنگ و رسانه چه بود؟
زنگنه در آئین افتتاح بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، اساسنامه ایجاد پارک فناوری نفت و گاز ری در مراحل پایانی است/حضور ۵۲ شرکت استارتاپی در نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت
وحدت در رویداد سرمایه‌گذاری سکوی پرتاب یزد: معرفی استان یزد به عنوان پایلوت اقتصاد دانش‌بنیان
مدیر عامل شرکت زنجیره بلوک رمز پرداز، در گفت‌وگو با نبض فناوری؛ ساماندهی استخراج‌کنندگان رمز ارز با ماینو/ بجای بی‌انصافی در حق ماینینگ‌ها مدال شجاعت دهید
نیازمندیها