کد خبر: ۱۳۶۵۱
|
۲۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۰
اخترفیزیکدان هاروارد اعلام کرد که شواهد خوبی در مورد فناوری بیگانگان در منظومه شمسی پیدا کرده است؛ چیزی که می توان آن را زباله بیگانه نامید.

کشف زباله هایی در فضا که احتمالا مربوط به فرازمینی ها است

به گزارش «نبض فناوری»، «آوی لوبن» اخترفیزیکدان هاروارد در کتاب جدید خود با نام « فرازمینی: اولین نشانه زندگی هوشمند فراتر از زمین»، که قرار است 26 ژانویه منتشر شود، سفر خود را به یک موقعیت رادیکال در مورد بازدید کننده بین ستاره ای عجیب و غریب توصیف می کند.

وقتی جرم میان ستاره ای « اوموآموا» در سال 2017 برای اولین بار چشمک زد به علت سرعت جابجایی امکان رصد دقیق وجود نداشت. اما حتی با وجود این معایب، ناظران چندین ناهنجاری را در مورد آن مشاهده کردند. لوبن مقاله ای را در سال 2018 منتشر کرد و استدلال کرد که داده ها وجود جسمی این چنینی را در طبیعت بعید می دانند: «یک دیسک بسیار نازک و گسترده توسط نور خورشید رانده می شود و 16 مایل در ثانیه (26 کیلومتر در ثانیه) از طریق فضای بین ستاره ای نسبت به خورشید حرکت می کند.» به گفته لوبن منظومه خورشیدی احتمالاً توسط یک بادبان سبک و بیگانه بازدید می شود و این شی احتمالاً مانند زباله فناوری توسط یک تمدن بیگانه هوشمند بیرون ریخته شده است.

وی سالها پس از آن، به طور مداوم از این ایده دفاع کرده است؛ حتی در حالی که جامعه علمی به ارائه دیدگاه طبیعی بودن این شی پرداختند.

منجمان بدون داشتن تصویر واضحی از اوموآموا مجبور شدند که شکل و اندازه آن را از نور آن استنتاج کنند ( شدت و نحوه روشن شدن سریع و کم نور شدن آن هنگام چرخش، هر هفت یا هشت ساعت یک بار). تفاوت قابل توجه بین درخشان ترین و کم نورترین بازتابش نور خورشید باعث شد تا ناظران اولیه به این نتیجه برسند که اوموآموا بسیار طولانی و به طرز شگفت انگیزی درخشان است و با هیچ سیارک یا دنباله داری که در منظومه شمسی دیده شده مطابقت ندارد.

اوموآموا نخستین جرم میان‌ستاره‌ای شناخته‌شده‌ای است که مسیر حرکت آن از منظومۀ خورشیدی می‌گذرد. اوموآمو در مسیری بسیار سهموی (هیپربولیک) توسط رابرت وریک در ۱۹ اکتبر ۲۰۱۷، چهل روز پس از دور زدن خورشید کشف شد.

ارسال نظرات
پروژه بلواسکای؛ پروتکل غیرمتمرکز توییتر که شبکه‌های اجتماعی را متحول می‌کند Bluesky چیست؟
با ایده جالب نیسان دفترکارخود را در هرجایی به پا کنید کار در خانه را فراموش کنید!+فیلم
واتس آپ موقتاً عقب‌نشینی کرد: اشتراک داده‌ها با فیسبوک به تعویق افتاد
نیازمندیها