کد خبر: ۱۳۶۶۸
|
۲۱ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۰
بر روی این خودرو ۲۳ حسگر و دوربین نصب شده تا شناسایی محیط اطراف با دقت ۲۰ سانتیمتر ممکن شود و خودروی نیو بتواند در زمان تغییر مسیر رانندگی با دقت و بدون مشکل عمل کند.

خودروی چینی برقی لوکس «نیو» با برد هزار کیلومتر

شرکت چینی نیو از تولید یک خودروی برقی لوکس سدان به نام ای تی ۷ خبر داده است. این شرکت خودروی یادشده را رقیبی برای مدل اس تسلا دانسته است.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛  قیمت ساده‌ترین مدل این خودرو ۶۹ هزار دلار است و یک بسته باتری ۷۰ کیلووات ساعتی بر روی آن نصب می‌شود. با یک بار شارژ باتری این خودرو امکان طی مسافتی ۵۰۰ کیلومتری با استفاده از آن فراهم می‌شود.

در عین حال کاربران می‌توانند باتری قدرتمندتر ۱۵۰ کیلووات ساعتی را بر روی خودروی یادشده نصب کنند که با نصب آن امکان طی مسافتی هزار کیلومتری فراهم می‌آید.

یکی دیگر از مزایای این خودرو شتاب صفر تا صد مناسب آن است. این شتاب ۳.۹ ثانیه است و حداکثر قدرت موتور آن به ۴۸۰ کیلووات می‌رسد. قرار است این خودرو در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ برای فروش عرضه شود. البته مدل ۱۵۰ کیلووات ساعتی این خودرو فعلاً به بازار نمی‌آید. نیو امیدوار است تا پایان سال ۲۰۲۱ پانصد ایستگاه شارژ خودروی یادشده را نیز در چین تأسیس کند.

بر روی این خودرو ۲۳ حسگر و دوربین نصب شده تا شناسایی محیط اطراف با دقت ۲۰ سانتیمتر ممکن شود و خودروی نیو بتواند در زمان تغییر مسیر رانندگی با دقت و بدون مشکل عمل کند.

منبع/مهر

ارسال نظرات
در دوران قبل و بعد از ریاست جمهوری آمریکا؛ سود مالی شرکت های وابسته به ترامپ چقدر بوده است؟
رشد 500 درصدی کاربران تلگرام در 72 ساعت! ثبت بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال
درهنگام بحث های رودر رو استفاده شد؛ فناوری طیف سنجی مادون قرمز برای ثبت آنی فعالیت مغز
با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و زیرساخت؛ توسعه نخستین سکوهای ابری توزیع‌شده در کشور آغاز شد
یک مقام مسوول انجمن واردکنندگان تلفن همراه: رجیستر کردن تبلت، هزینه اضافه‌ای برای مصرف‌کننده ندارد
این فناوری پیشرفته معضل آب مناطق محروم را حل می‌کند بومی‌سازی یک دستگاه تحریمی توسط محققان ایرانی
نیازمندیها