کد خبر: ۱۳۶۸۱
|
۲۱ دی ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۲
معاون علمی و فناوری رییس جمهور از برنامه برای تولید اتوبوس‌های برقی خبر داد.

برنامه معاونت علمی برای تولید اتوبوس‌های برقی

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک شهرداری تهران با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با موضوع موتور برقی با بیان این‌که همکاری‌های زیادی با شهرداری تهران در ماه‌های اخیر داشتیم، تصریح کرد: همکاری‌هایی در زمینه‌ی ایجاد کارخانه و ایستگاه‌های نوآوری در حوزه شهری داشتیم و امید است پهنه‌های نوآوری نیز افزایش یابد.

وی با بیان این‌که برقی سازی در حوزه حمل و نقل یکی از دغدغه‌ها است که ساختار علمی کشور را متحول می‌کند، گفت: اگر چند شرکت خودروسازی فعلی وارد بحث هوشمندسازی و برقی سازی نشوند، قطعا بعدا رهبر بازار خودرو نخواهند بود و باید بگویم که الزاما همه خودروسازان به این سمت حرکت کنند.

ستاری با اشاره به پتانسیل بالای استارتاپ‌ها در این حوزه، اظهار کرد: ما برای اتوبوس‌های برقی نیز برنامه‌های زیادی داریم که امیدواریم در همین دولت به نتیجه برسد.

معاون علمی رییس جمهور با اشاره به ورود چند سازنده به حوزه موتورهای برقی، تصریح کرد: حتما باید نمایشگاهی در این خصوص برگزار شود، چرا که برخی‌ها تصور می‌کنند این موتورهای برقی جدید همان اسکوترها هستند، اما در حوزه موتور برقی کارهای زیادی انجام شده است.

ستاری با بیان این‌که 12 درصد آلایندگی تهران مربوط به موتور است، اظهار کرد: برقی سازی موتورسیکلت آن هم در تهران یک ضرورت است و با ایده‌های جدید می‌توان هزینه‌های برقی کردن را کاهش داد و امیدواریم این کار را تا اوایل بهمن‌ماه بتوانیم آغاز کنیم.

ارسال نظرات
وعده معاون علمی و فناوری چی بود! آیا ستاری به وعده‌های خود عمل کرد؟
گامی در راستای کاهش آلودگی هوای شهرها؛ موتورسیکلت‌های برقی بومی کی به بازار می‌آید
نبض فناوری گزارش می‌دهد؛ فناوری که مچ هکرها را می‌گیرد
حاکمیت سایبری خارج از کشور-۳۱ شکایت جدید علیه اپل در ایتالیا ثبت شد
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف ناحیه نوآوری شریف به زودی توسط رئیس جمهور افتتاح می شود
نیازمندیها