کد خبر: ۱۳۶۸۳
|
۲۱ دی ۱۳۹۹ | ۱۸:۲۴
با کمک هوش مصنوعی انجام شد؛
محققان دریافتند که می توان با ایجاد یک مدل رایانه ای، آثار هنری منحصر به فرد و دلپذیری را با الهام از نام غذا و همچنین کلمات دیگر به زبان چینی ایجاد کنند.

خلق آثار هنری با استفاده از نام غذاهای چینی

به گزارش «نبض فناوری»، طی چند سال گذشته دانشمندان رایانه ابزارهای پیشرفته هوش مصنوعی (AI) را توسعه دادند؛ که طیف گسترده ای از وظایف را انجام می دهد. مدل های یادگیری ماشین یکی از این وظایف هستند؛ که تولید داده های جدید، از جمله متن، فایل های صوتی یا تصاویر را می آموزند.

بعضی از این مدل ها همچنین می توانند برای اهداف خلاقانه طراحی شوند، به عنوان مثال: ایجاد نقاشی، آهنگ یا شعر منحصر به فرد.

محققان دانشگاه تونگجی در شانگهای چین و دانشگاه دلاویر در ایالات متحده اخیراً ی مدلی مبتنی بر «شبکه‌های زایای دشمن گونه» ایجاد کرده اند که می تواند آثار هنری انتزاعی را با الهام از خوشنویسی چینی تولید کند. اصطلاح خوشنویسی چینی به شکلی هنری گفته می شود که در آن حروف چینی به طور سنتی نوشته می شدند.

«هری جیانان وانگ» یکی از محققان این تحقیق، گفت: «در سال 2019، ما با یک رستوران مستقر در شانگهای همکاری کردیم تا برخی فناوری های هوش مصنوعی را برای تعامل و تجربه بهتر مشتری به نمایش بگذاریم. سپس این ایده را داشتیم که از فناوری های هوش مصنوعی برای تولید هنر انتزاعی شخصی بر اساس غذای سفارش مشتری و ارائه کارهای هنری برای سرگرمی مشتریان (در حالی که آنها منتظر سرو وعده های غذایی خود هستند) استفاده کنیم.»

هدف اولیه کار اخیر وانگ و همکارانش اتصال نام غذاهای چینی با هنر بود. آنها تصمیم گرفتند برای این کار از خط چینی استفاده کنند؛ زیرا بخشی ارزشمند از میراث فرهنگی چین است که مفاهیم پیچیده را به روشی زیباشناختی و هنری بیان می کند. علاوه بر این، آنها از برخی نقاشی های نقاشان انتزاعی اکسپرسیونیسم مانند فرانز کلاین، نقاش آمریکایی الهام گرفتند.

الگوی ایجاد شده توسط محققان ابتدا شباهت بین نویسه های نام یک غذای چینی و حروف در مجموعه داده خوشنویسی که آنها جمع آوری کردند را محاسبه و شبیه ترین آنها را مشخص می کند و متعاقباً شخصیت کاملاً جدیدی براساس این شخصیت های مشابه تولید می کند.

این شخصیت جدید به نوعی از نام غذا الهام گرفته شده و برخی خصوصیات را از شخصیت های نام غذا به ارث می برد. این مدل همچنین تغییرات زیبایی شناختی مانند انتقال سبک بر اساس نقاشی های معروف هنرمندانی مانند پیکاسو، روتکو ، روسو و هاکنی یا تغییر رنگ نقاشی رنگ روغن و تنظیمات نسبت فضای سفید را اعمال می کند.

محققان دریافتند که می تواند با ایجاد عناصر سبک از نقاشان اکسپرسیونیسم، هنر خوشنویسی چینی منحصر به فرد و دلپذیری را با الهام از غذا و همچنین کلمات دیگر به زبان چینی ایجاد کند. نسخه ی نمایشی اولیه مدل آنها به صورت آنلاین در دسترس است و وانگ و همکارانش اکنون در حال کار روی بهبود بیشتر کیفیت آثار هنری تولید شده هستند.

 

ارسال نظرات
در دوران قبل و بعد از ریاست جمهوری آمریکا؛ سود مالی شرکت های وابسته به ترامپ چقدر بوده است؟
رشد 500 درصدی کاربران تلگرام در 72 ساعت! ثبت بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال
درهنگام بحث های رودر رو استفاده شد؛ فناوری طیف سنجی مادون قرمز برای ثبت آنی فعالیت مغز
با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و زیرساخت؛ توسعه نخستین سکوهای ابری توزیع‌شده در کشور آغاز شد
یک مقام مسوول انجمن واردکنندگان تلفن همراه: رجیستر کردن تبلت، هزینه اضافه‌ای برای مصرف‌کننده ندارد
این فناوری پیشرفته معضل آب مناطق محروم را حل می‌کند بومی‌سازی یک دستگاه تحریمی توسط محققان ایرانی
نیازمندیها