کد خبر: ۱۳۷۴۳
|
۲۶ دی ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۱
در دوران قبل و بعد از ریاست جمهوری آمریکا؛
تحقیقات جدید، سود مالی شرکت های مرتبط به دونالد ترامپ، قبل و بعد از دوره ریاست وی در کاخ سفید را اندازه گیری کردند.

سود مالی شرکت های وابسته به ترامپ چقدر بوده است؟

به گزارش «نبض فناوری»، ماریو شابوس استادیار حسابداری دانشگاه ایالتی میشیگان اعلام کرد که شرکتهای مرتبط به ترامپ پس از انتخابات 2016 بازده سهام غیرعادی تا 3.7درصد را به دست آوردند؛ که تقریبا به 2.5 میلیارد دلار ثروت آفرینی برای سهامداران تبدیل شد. در دوره ریاست جمهوری ترامپ، شرکت های موجود در شبکه وی نیز تا 9درصد از فروش و درآمد عملیاتی بالاتر برخوردار بودند.

این مطالعه که در مجله « Financial Economics» منتشر شده نشان می دهد که مقررات نظارتی دولت برای شرکت های دارای روابط با ریاست جمهوری راحت تر بوده است. در دوره دولت ترامپ، آنها تا 4درصد کمتر در معرض هدف تحقیقات جدید و 7درصد کمتر در مورد مقررات نظارتی پرداخت داشتند.

این مقاله نشان می دهد که شرکت ها تقریباً 50درصد قراردادهای دولتی بیشتری دریافت کرده اند. محققان در تجزیه و تحلیل های خود ارتباطات ترامپ و بیش از 60 شرکت را تا سال 1980 ردیابی کردند.

شابوس اعلام کرد که ابتدا واکنش سهام بورس شرکت ها به انتخابات 2016 تحلیل و سپس عملکرد حسابداری، قراردادهای اعطا شده توسط دولت و اجرای مقررات آنها بررسی شد.

برخلاف روسای جمهور قبلی بیشتر سابقه شغلی ترامپ در دنیای تجارت بوده است. بنابراین این ایده که نقش او به عنوان رئیس جمهور به نفع شبکه شخصی و حرفه ای او باشد وجود داشته است.

نتایج این تحقیقات توسط منتقدان ترامپ می توند به عنوان سندی از فساد او استفاده شود؛ از طرف دیگر طرفداران ترامپ می توانند استدلال کنند که وی صرفاً به دلیل پیشینه تجاری گسترده خود در حال حل و فصل عدم تقارن اطلاعاتی بین سیاستگذاران و بخش خصوصی است.

ارسال نظرات
همزمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد انعقاد دو تفاهم نامه همکاری برای توسعه هوش مصنوعی
نیازمندیها