کد خبر: ۱۳۸۰۷
|
۰۳ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴
شرکت مشهور ساخت دوربین یعنی کانن به تازگی امکاناتی بسیار ویژه را به کاربران خود ارائه کرده است که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بتوانند از یک ماهواره برای عکاسی استفاده کنند.

ساخت وب‌سایتی با امکان عکاسی با استفاده از ماهواره واقعی توسط canon

به گزارش نبض فناوری ، این قابلیت به افراد اجازه خواهد داد تا بتوانند به کمک یک ماهواره واقعی به سراغ عکاسی از زمین رفته و تجربه‌ای را داشته باشند که پیش از این تحقق آنبیشتر شبیه به یک رویا بوده است.

شرکت canon در نمایشگاه CES سال 2021 رویکردی متفاوت را در پیش گرفته و به جای عرضه کردن یک نسخه جدید از دوربین‌های همیشگی خود، یک فناوری جدید و متفاوت را به کاربران خود ارائه کرد.

این فناوری به این معنی است که شما می‌توانید رسما از یک ماهواره در فضا استفاده کرده و با کمک آن از زمین عکس بگیرید که این کار با کمک ماهواره مخصوصی که canon در تولید آن مشارکت داشته است ممکن خواهد بود.
این ماهواره با نام CE-SAT-1 شناخته می‌شود و در حقیقت یک نسخه از دوربین DSLR کانن مدل 5D Mark III را با تغییراتی اندک برای کاربران این سیستم به فضا فرستاده و آماده عکس برداری کرده است.

تصاویری که به کمک این دوربین می‌توان برداشت کرد، شامل مکان‌های بسیار مشهوری مانند نیویورک، باهاما و دوبی هستند و در حقیقت آغاز رسمی پروژه‌ای هستند که در سال 2017 میلادی کلید خورده بود.

ساخت وب‌سایتی با امکان عکاسی با استفاده از ماهواره واقعی توسط canon

این ماهواره با سرعت 17 هزار مایل در ساعت به دور زمین در حال چرخش است و به همین دلیل نیز تقریبا هر یک ساعت و نیم یک بار به دور زمین می‌چرخد و به همین دلیل نیز شانس برداشت تصاویر برای کاربران چند بار در روز وجود خواهد داشت.

منبع/ Engadget

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها