کد خبر: ۱۳۸۶۳
|
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۲۰:۰۰
این تصویر شبیه سازی شده رایانه ای، سیاهچاله ای بزرگ در هسته کهکشان را نشان می دهد.

شبیه سازی رایانه ای سیاهچاله را از دست ندهید+عکس

به گزارش «نبض فناوری»، منطقه سیاه در مرکز نشان دهنده افق رویداد سیاهچاله است؛ جایی که هیچ نوری نمی تواند از گرانش قوی موجود در سیاهچاله فرار کند.  نور ستاره های پس زمینه  توسط سیاهچاله کشیده و کم کم محو می شوند.

محققان پیش بینی کرده اند که سیاهچاله ها می توانند حتی بزرگتر از آنچه تصور می شد رشد کنند و به جرم صدها میلیارد برابر خورشید برسند.

بزرگترین سیاهچاله های کشف شده تا به امروز به صورت هیولاهایی در قلب کهکشان ها قرار دارند. سیاهچاله در مرکز کهکشان راه شیری که نسبتاً ​​چهار میلیون جرم خورشیدی است و سیاهچاله معروف در قلب مسیه ۸۷ که در سال 2019 به تصویر کشیده شده و جرم آن 6.5 میلیون  جرم خورشیدی است.

پیش از این تصور می شد که 60 میلیارد جرم خورشیدی بزرگترین چیزی است که در حال حاضر می شناسیم. زیرا بزرگتر شدن آنها به دلیل محدودیت های دیسک ماده اطراف آنها (قرص برافزایشی) سخت است؛ اما تحقیقات جدید این یافته را را زیر سوال می برد. این سیاهچاله ها می توانند به اندازه میلیاردها جرم خورشیدی شوند.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها