کد خبر: ۱۳۸۶۴
|
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۰
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان سلامت هوشمند طاهران گفت: به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان خدمات با کیفیت پزشکی در دورترین نقاط کشور و مناطق محروم در دسترس قرار می‌گیرد.
مناطق محروم از خدمات تخصصی پزشکی دانش‌ها بهره‌مند می‌شوند
 
به گزارش «نبض فناوری» محسن شایگان صدر مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان سلامت هوشمند طاهران، اظهار کرد: این شرکت دانش‌بنیان، خدمات دیجیتال حوزه درمان و سلامت را، تحت عنوان برند درمانکده به جامعه عرضه می‌کند. در این سامانه، تمام خدماتی که یک شهروند می‌تواند از یک بیمارستان تخصصی عالی دریافت کند، به صورت دیجیتال و برخط در تمام نقاط کشور در دسترس قرار دارد.

شایگان صدر، در ادامه افزود: تمام خدمات اعم از ویزیت پزشک، داروخانه، تصویربرداری پزشکی و آزمایشگاه به صورت برخط به بیمار ارائه می‌شود. در حال حاضر در تهران با ۱۰۰۰ پزشک در همه شاخه‌های تخصصی همکاری می‌کنیم.

به گفته وی، بیمار با مراجعه به این سامانه، می‌تواند  اطلاعات و شرح حال خود را به پزشک مورد نظر ارائه کند و توسط این پزشک ویزیت شود. حق ویزیت در این سامانه نیز به صورت معمول، چیزی در حدود ۳۰ درصد از مراجعه حضوری ارزان‌تر است.

شایگان صدر، ضمن توضیح فعالیت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته در این مجموعه افزود: در ادامه، در صورتی که مثلاً شخص بیمار به خدمات تصویربرداری نیاز داشته باشد، با مراجعه به سامانه، مطلع می‌شود که چه مراکزی از ظرفیت ارائه خدمات به وی برخوردار هستند. در حال حاضر در ماه، حدود ۸۰۰۰ نوبت آنلاین در این سایت ثبت می‌شود.

این فعال دانش‌بنیان در ادامه گفت: یکی از برنامه‌های در دست اقدام این شرکت برای زمان پیش‌رو، آنلاین کردن مطب‌ها است. در حال حاضر، ورود کلیشه‌های که عکس تصویربرداری پزشکی بر روی آن چاپ می‌شود، به خاطر تحریم با چالش مواجه شده است. در خدمات جدید، اطلاعات تصویربرداری به صورت آنلاین برای پزشک مورد نظر بیمار ارسال می‌شود و نیاز به کلیشه حدف می‌شود، با توجه به اینکه ۲۵ تا ۳۰ درصد از هزینه تصویربرداری مربوط به این کلیشه است، این موضوع از نظر اقتصادی نیز به نفع بیمار است.

وی همچنین بیان کرد: همچنین پزشک خواهد توانست با یک یوزر و پسورد به سامانه وارد شود و اطلاعات بیمار و نتایج آزمایش و تصاویر پزشکی را مشاهده کند و بر اساس این اطلاعات خدمات سریع و با کیفیتی به بیمار ارائه کند.
ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها