کد خبر: ۱۳۸۹۸
|
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۰
قانعی:
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برنامه ایران در این حوزه، تولید ۲۵.۵ میلیون دوز واکسن است. کاری که در شرایط سخت تحریم‌ها تنها با اتکا به توانمندی دانشمندان جوان کشورمان محقق شده است. این تولیدات به زودی به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.
تولید ۲۵ میلیون دوز واکسن کرونا
به گزارش « نبض فناوری» مصطفی قانعی دبیر دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران از جمله کشور‌هایی است که به حوزه تولید واکسن کرونا ورود کرده اس و نام ایران در لیست کشور‌های تولیدکننده این واکسن‌ها قرار دارد. از ابتدای شیوع بیماری کرونا در دنیا به واسطه ناشناخته بودن این ویروس، کشور‌های زیادی ساخت واکسن را آغاز کردند تا بتوانند با کمک آن دنیا را از شر این ویروس نجات دهند. ایران یکی از این کشور‌ها است که با وجود همه مشکلات و تحریم‌های دارویی به این حوزه ورود و ساخت واکسن را به همت چند شرکت دانش‌بنیان شروع کرد.

شاید هجمه‌ها علیه این کار زیاد بود و برخی کشور‌ها مانور‌هایی بر بی‌اثر بودن یا ناموفق بودن این کار دادند؛ اما با وجود همه این مشکلات، شرکت‌ها با اتکا به توان داخلی و بومی خودمان اقدام به ساخت این واکسن کردند و موفقیت‌هایی نیز در این زمینه کسب کردند.

تولید واکسن کرونا در کشور یک حرکت فناورانه در مرز دانش بود برای اثبات توانمندی‌های علمی جوانان و متخصصان کشورمان در سطح داخلی و بین‌المللی. حاصل این تلاش‌ها نیز تاکنون منجر به تولید واکسن کرونا و تست انسانی آن شده است.
تولید ۲۵ میلیون دوز واکسن کرونا
برنامه ایران در این حوزه، تولید ۲۵/۵ میلیون دوز واکسن است. کاری که در شرایط سخت تحریم‌ها تنها با اتکا به توانمندی دانشمندان جوان کشورمان محقق شده است. این تولیدات به زودی به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.

البته برخی کشور‌ها واکسیناسیون عمومی خود را با محصولات تولیدیشان آغاز کرده‌اند. در ایران نیز اقدامات صورت گرفته است و به زودی شاهد واکسیناسیون عمومی آن خواهیم بود. ایران با کمک نیرو‌های متخصص خود امکان تولید انبوه این واکسن‌ها را دارد.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این حوزه با حمایت از شرکت‌های تولیدکننده واکسن به میدان آمده است تا حامی این تلاش فناورانه باشد و بازار کشور را با تزریق واکسن‌های ایران‌ساخت اشباع کند.
ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها