کد خبر: ۱۳۹۱۴
|
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۰
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در آغازین روزهای شروع به‌کار خود در کاخ‌سفید، «جسیکا روزنورسل» را به‌عنوان رئیس موقت کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) منصوب کرد.

رئیس موقت FCC معرفی شد

به گزارش نبض فناوری، روزنورسل در صورت پیروزی بر دیگر نامزدها، به‌عنوان اولین زن در تاریخ ۹۶ ساله این کمیسیون لقب خواهد گرفت که به این سمت نائل شده است. یکی از مسوولیت‌های مهم این حقوقدان ۴۹ ساله که پیش از این نیز عضو کمیسیون ارتباطات فدرال بوده، کمک به ارتقای کیفیت دسترسی میلیون‌ها آمریکایی به اینترنت است. با توجه به سابقه و شهرت روزنورسل در تلاش برای ارائه دسترسی برابر مردم به اینترنت و رویکرد بی‌طرفانه وی در این حوزه، به‌نظر می‌رسد که او بتواند عملکردی متفاوت را برای FCC در آینده رقم بزند.

روزنورسل بعد از اعلام ریاست موقتش برای FCC گفت: باعث افتخار من است که توسط رئیس‌جمهور بایدن به‌عنوان رئیس موقت کمیسیون ارتباطات فدرال انتخاب شده‌ام. از رئیس‌جمهور به خاطر فرصتی که برای هدایت این سازمان در اختیارم گذاشت تشکر می‌کنم. سازمانی که ماموریتی حیاتی را دنبال می‌کند و از کارکنان نخبه‌ای بهره می‌برد. خدمت به مردم آمریکا و تلاش به‌منظور فراهم کردن دسترسی‌های ارتباطی در عصر دیجیتال، افتخاری برای من است. جسیکا روزنورسل درحالی به ریاست موقت FCC تعیین شد که طی هفته‌های اخیر، گروه‌هایی در داخل آمریکا سعی کردند تا از طریق اعمال فشار بر دولت بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا را به انتخاب جفری استارکس به‌عنوان رئیس جدید این اداره وادار کنند. اما سیاست‌های بایدن در انتخاب افراد از گروه‌های مختلف و با دیدگاه‌های متنوع مانع از این کار شده است. «آجیت پای»، رئیس سابق کمیسیون ارتباطات فدرال اخیرا از سمت خود استعفا کرد. او درخصوص این تصمیم گفت: خدمت به مردم آمریکا به‌عنوان رئیس FCC، بزرگ‌ترین افتخار زندگی حرفه‌ای من بود.

منبع/ دنیای‌اقتصاد

ارسال نظرات
کشف یک سیاره کلیدی خارج از منظومه شمسی؛ امید به یافتن اتمسفر برای حیات انسان قوت گرفت
مطالعه‌ای که به تازگی در مجله زنان و زایمان بریتانیا منتشر شد انتقال کروناویروس از مادر به جنین؛ نادر اما شدنی!
مدیرعامل ایرانسل در صفحۀ اینستاگرام خود خبر داد: «جزیرۀ زیبای کیش، نگین خلیج_فارس، جدیدترین مقصد 5G ایرانسل است.»
وزیر ارتباطات تشریح کرد: بسته‌های اینترنت شبانه حذف شد
نیازمندیها