کد خبر: ۱۳۹۳۴
|
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۵
خوشبختانه وقوع زمین لرزه های عظیم اتفاق نادری است؛ اما کمبود اطلاعات از برخی جهات ما را در معرض خطرات آنها قرار می دهد. در ادامه شبیه سازی 800 هزار ساله زمین لرزه های اتفاق افتاده در کالیفرنیا را می بینید.

شبیه سازی 800هزار سال زلزله کالیفرنیا+فیلم

به گزارش «نبض فناوری»، کوین میلنر دانشمند کامپیوتر و محقق لرزه نگاری مرکز زلزله جنوب کالیفرنیا و همکارانش، ژانویه 2021 در مجله جامعه لرزه نگاری آمریکا تحقیق جدیدی را منتشر کردند؛ که نتایج حاصل از نمونه اولیه شبیه ساز زلزله Rate-State یا RSQSim را ارائه می دهد.

این تحقیق صدها هزار سال لرزه زمین را شبیه سازی می کند. این چارچوب همراه با کد دیگری به نام CyberShake می تواند میزان لرزش حاصل از هر زلزله را محاسبه کند. نتایج آنها با زلزله های تاریخی و نتایج سایر روش ها به خوبی مقایسه و توزیع واقعی احتمالات زلزله را نشان می دهد.

به گفته توسعه دهندگان ، رویکرد جدید توانایی تعیین دقیق میزان بزرگی زمین لرزه را در مکانی معین بهبود می بخشد و به معماران و مهندسان سازه اجازه می دهد ساختمانهای مقاوم تری طراحی کنند.

در فیلم زیر شبیه سازی تصادفی 3هزار ساله مبتنی بر فیزیک در کالیفرنیا را که به طور تصادفی انتخاب شده می بینید:

ارسال نظرات
تحلیلگران سیتی‌بانک بررسی کردند؛ بیت‌کوین در راه تجارت جهانی؟
پرچم دیپلماسی فناوری بر بلندای محور مقاومت؛ خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در سوریه راه اندازی می شود
در چارچوب همکاری مشترک با دانشگاه صنعتی شریف انجام گرفت؛ موفقیت محققان ایرانی در توسعه فناوری استخراج اتوماتیک و میکروفلویدیک DNA سلولی
نیازمندیها