کد خبر: ۱۳۹۶۳
|
۰۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۴
دبیر گروه استاندارد و ایمنی ستاد توسعه فناوری نانو، کاهش محصولات تقلبی در بازار و کمک به صادرات محصولات را از مزایای دریافت نشان نانو دانست و گفت: میزان هزینه دریافت این نشان بستگی به محصول تولیدشده دارد و ستاد نانو تا ۸۰ درصد هزینه‌های ارزیابی را حمایت خواهد کرد.

حمایت ۸۰ درصدی ستاد نانو از محصولات دانش‌بنیان‌ها

به گزارش« نبض فناوری» حسن پوی‌پوی در دومین جلسه عرفی و آشنایی با نشان نانو ضمن اشاره به تاریخچه، مشخصات و ارکان اجرایی نشان نانو، مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست و تشکیل پرونده برای واحدهای تولیدی متقاضی را برشمرد و افزود: دارا بودن پروانه استاندارد برای محصول فناوری نانو به‌عنوان الزام اصلی دریافت مجوز استفاده از نشان نانو در نظر گرفته شده است.

پوی‌پوی، ایجاد اطمینان در مصرف کننده، کاهش محصولات تقلبی در بازار، کمک به صادرات محصولات به بازار سایر کشورها و بهره‌مندی از برخی حمایت‌های ستاد نانو را به عنوان مزایای دریافت نشان نانو برای شرکت‌های تولیدکننده محصولات فناوری نانو نام برد و یادآور شد: در سال اول اجرای نشان نانو، ستاد توسعه فناوری نانو از واحدهای تولیدی و شرکت‌هایی که موفق به دریافت این مجوز شوند، به میزان ۸۰ درصد هزینه‌های ارزیابی محصول حمایت مالی خواهد کرد.

وی در پاسخ به یکی از پرسش‌ها در خصوص هزینه‌های دریافت مجوز برای شرکت‌های متقاضی توضیح داد: میزان هزینه دریافت مجوز استفاده از نشان نانو به‌ نوع محصول شرکت متقاضی و ادعای آن شرکت در خصوص محصول فناوری نانوی خود وابسته است.

نشان نانو یک نشان ملی ویژه محصولات فناوری نانو است که مجوز استفاده از آن توسط سازمان ملی استاندارد و با همکاری ستاد توسعه فناوری نانو صادر می‌شود. این نشان در شورای عالی استاندارد به تصویب رسیده است و دستورالعمل‌های اجرایی آن نیز توسط ستاد توسعه فناوری نانو و سازمان ملی استاندارد مدون و مصوب شده‌اند.

بر اساس اعلام ستاد نانو، یکی از الزامات مهم دریافت مجوز استفاده از نشان نانو توسط شرکت‌های تولیدکننده، داشتن پروانه استاندارد معتبر برای محصول فناوری نانو است. این مجوز پس از طی فرایندی شامل بررسی و تایید مدارک اولیه، انجام بازرسی و نمونه‌برداری و آزمون توسط شرکت بازرسی و تایید آن‌ها توسط کمیته تخصصی مستقر در ستاد نانو و سپس کمیته علائم استان‌ها، برای یک دوره سه ساله به واحد تولیدی محصول فناوری نانو اعطا می‌شود.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها