کد خبر: ۱۴۰۵۹
|
۱۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۰
دو خودروی سوپراسپرت هیبریدی لامبورگینی سیان به نمایندگی لندن این شرکت تحویل داده شد.

توزیع دو خودروی سوپر اسپرت هیبریدی لامبورگینی

به گزارش نبض فناوری، فروشنده اتومبیل در لندن به نام HR Owen دو ابرخودروی فوق‌العاده کمیاب لامبورگینی سیان را به صاحبان جدید انگلیسی خود تحویل داده است. از ۶۳ سیان لامبورگینی در حال ساخت، فقط سه تا از آن‌ها به انگلستان برده شدند که هر سه توسط این فروشنده لندن تحویل می‌شوند.

مشخصات موتور خودروهای سوپر اسپرت هیبریدی لامبورگینی

این خودرو دارای سریع‌ترین شتاب لامبورگینی است که تاکنون ساخته شده است، همچنین دارای پیشرانه‌ای هیبریدی خفیف است که ترکیبی از یک موتور ۶/۵ لیتری V12 با یک سیستم الکتریکی ۴۸ ولت است. این دو سیستم با هم ۸۰۸ اسب بخار نیرو تولید می‌کنند. این میزان آنقدر کافی است که ماشین بدنه فیبر کربن را در عرض ۲/۸ ثانیه از صفر تا ۶۲ مایل بر ساعت برساند. حداکثر سرعت آن نیز ۲۱۷ مایل در ساعت (۳۵۰ کیلومتر در ساعت) است.

لامبورگینی در این خودروهای سیان از باتری‌های لیتیوم یونی معمولی با یک ابر خازن سبک استفاده می‌کند. هر بار که سیستم خودرو ترمز می‌کند، سیستم کاملا شارژ می‌شود و کمک الکتریکی موتور را تامین می‌کند. این سیستم نیز سبک است و با وزن کلی ۳۴ کیلوگرم (۷۵ پوند) است که لامبورگینی ادعا می‌کند سه برابر سبک‌تر و سه برابر قدرتمندتر از یک سیستم قابل مقایسه با یون لیتیوم است، اما این تنها فناوری نمایش داده شده در سیان نیست. مونوکوک فیبر کربنی پیشرفته، میزان مصرف تیتانیوم و آیرودینامیک فعال نیز نقشی اساسی در کمک به خودرو برای دستیابی به چنین عملکردهای باورنکردنی ایفا می‌کنند. با این حال فرمان متصل به چرخ عقب نیز به پایداری و چابکی خودرو در پیچ‌ها کمک می‌کند.

توزیع دو خودروی سوپر اسپرت هیبریدی لامبورگینی

لامبورگینی قبلا هر ۶۳ خودروی سیان را كه قصد ساخت آن را دارد، به فروش رسانده است، با اینكه هر اتومبیل کد شخصی‌سازی Ad Personam را دریافت می‌كند. دو مشتری اول انگلیسی که اتومبیل‌های خود را تحویل گرفته‌اند، از این طرح استفاده کامل کرده‌اند. این دو خودرو با رنگ خاکستری گریجیو نیمبوس با سقف بافته شده کربن و حاشیه‌های Rosso Mars است. در داخل این خودرو، نمای بیرون با نمای داخلی Nero Ade با تضادهای Rosso Alala تکمیل می‌شود.

توزیع دو خودروی سوپر اسپرت هیبریدی لامبورگینی

با توجه به اینکه هر سه خودرو مقیم انگلیس به سمت نمایشگاه HR Owen در لندن می‌روند، دو اتومبیل دیده شده در اینجا دو سوم جمعیت سیان انگلیس را تشکیل می‌دهند. هنگامی که سومین اتومبیل به این سواحل راه یابد، موقعیت لامبورگینی لندن را به عنوان موفق‌ترین فروشنده لامبورگینی از نظر فروش از زمان راه‌اندازی نمایشگاه در سال ۱۹۹۹ به ثبت می‌رساند.

توزیع دو خودروی سوپر اسپرت هیبریدی لامبورگینی

منبع/ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
در ادامه چالشهای حاکمیت سایبری؛ دعوای واتس‌اپ با دولتها بالا گرفت
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مطرح کرد؛ نوآوری‌ در صنعت ورزش با کمک استارت اپ ها توسعه می یابد
نیازمندیها