کد خبر: ۱۴۱۵۲
|
۱۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۷:۱۵
نمایندگان سازمان ناسا به بررسی یک مدرسه‌ دور افتاده در کوئینزلند(Queensland) پرداختند که به نظر می‌رسید روز دوشنبه شهاب‌سنگی به محوطه‌ی آن برخورد کرده است.

خبر افتادن شهاب‌سنگ در حیاط یک مدرسه‌ جنجالی شد

به گزارش« نبض فناوری» اما انتشار حقایق در مورد این خبر باعث شرم‌زدگی متخصصان فضایی شد. مشخص شد این شی تنها یک پروژه‌ی کلاسی بوده است و نه یک شهاب‌سنگ از خارج از زمین!

مارک آلن(Mark Allen) مدیر مدرسه‌ی دولتی مالاندا(Malanda) می‌گوید: ما انواع مختلفی از تحقیقات در سراسر جهان را انجام می‌دهیم که شامل ناسا نیز می‌شود که از ما خواسته تا گزارشی به مرکز فضایی کندی ارائه دهیم.

دانش‌آموزان وظیفه داشتند گزارش مربوط به فرود "شهاب سنگ" را به عنوان بخشی از تکالیف خود انجام دهند و در آن چندین مصاحبه با شاهدین عینی داشته باشند و همچنین خدمات اضطراری هنگام وقوع این اتفاق را بنویسند.

مدرسه دولتی مالاندا خلاصه‌ای از این واقعه تاریخی را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد.

دنیل ماس(Daniel Moss) که در رونمایی از این شهاب‌سنگ حضور داشت می‌گوید: پلیس نیز در این مراسم به یادماندنی شرکت داشت.

پلیس محلی دوست داشت تا این واقعه برای افراد حاضر در مدرسه و دانش‌آموان واقعی‌تر شود. این‌جا شهر کوچکی است و اصلا انتظار نمی‌رفت این موضوع انقدر همه‌گیر شود.

عکسی مشکوک از سنگ سوخته در حیاط مدرسه به سرعت در فضای مجازی پخش شد و نظرات در مورد آن در حال افزایش بود اما هنگامی که مشخص شد این سنگ بخشی از یک پروژه‌ی مدرسه است توجهات به آن سریعا کاهش یافت.

آقای آلن می‌گوید: این برنامه‌ی سرگرم کننده‌ای بود و دیدن این همه هیجان جالب بود.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
تحلیلگران سیتی‌بانک بررسی کردند؛ بیت‌کوین در راه تجارت جهانی؟
پرچم دیپلماسی فناوری بر بلندای محور مقاومت؛ خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در سوریه راه اندازی می شود
در چارچوب همکاری مشترک با دانشگاه صنعتی شریف انجام گرفت؛ موفقیت محققان ایرانی در توسعه فناوری استخراج اتوماتیک و میکروفلویدیک DNA سلولی
با کنارگذاشتن خودروهای بنزینی؛ ولوو به جمع خودروسازان الکتریکی می‌پیوندد
نیازمندیها